14 жовтня – яке релігійне свято, шість основних заборон цього дня для підтримки здоров'я.


Яке церковне свято відзначають в Україні завтра відповідно до нового календаря та до кого звертаються в молитвах віряни – дізнайтеся в нашій статті на ТСН.ua.

Завтра, 14 жовтня, в православному календарі день пам'яті святої преподобної Параскеви Тарнавської. Параскева Тарнавська народилася у XV столітті в родині священника в місті Тарнаві (сучасна Польща). Від юності вона відзначалася благочестям та бажанням служити Богу. Після смерті батьків вона вирішила присвятити своє життя чернецтву.

Параскева стала черницею, ведучи скромне життя в монастирі, де присвячувала себе молитвам і благочестивим справам. Її репутація базувалася на добродійності, смиренні та співчутті до оточуючих. Завдяки її молитвам і добрим вчинкам багато людей отримували зцілення та підтримку. Окрім чернечої діяльності, Параскева також активно займалася просвітництвом, навчаючи інших основам віри та етики. Її проповіді нерідко супроводжувалися чудесами, що ще більше зміцнювало віру людей у її силу та святість.

Після її смерті, яка відбулася в XV столітті, почалися численні чудеса, пов'язані з її ім'ям. Вона стала об'єктом пошани і вшанування серед вірян. Її пам'ять святкується в православній церкві, а ікони з її зображенням часто можна побачити в храмах.

Назарій був проповідником християнської віри, який, згідно з традицією, здійснював свою місіонерську діяльність в Італії, зокрема в місті Мілані. Він віддано служив Христу та невтомно поширював християнські ідеї. Його зусилля викликали обурення з боку місцевих властей, які проводили репресії проти християн.

Назарій, разом зі своїми товаришами, зазнав тяжких катувань. Вони були арештовані та поставлені на суд за свої вірування. Святі мученики не зрікалися своєї віри, навіть коли їм загрожувала смерть. Вони стали свідками віри до самого кінця, за що отримали звання мучеників. Святі мученики Назарій, Гірій, Євсевій та інші вважаються покровителями різних справ і потреб. Їхні мощі, за переказами, стали об'єктом поклоніння, і багато храмів були зведені на їхню честь. Свята пам'ять цих мучеників відзначається в православній та католицькій церквах.

Заборонялося цього дня розчесувати волосся, адже це принесе проблеми зі здоров'ям. Щоб потім не плакати, не слід танцювати і багато сміятися. Не можна митися, змиєте все здоров'я. Забороняється відправлятися у далеку подорож -- це до погіршення самопочуття. Взагалі не слід виходити з дому. Не можна вести домашні справи -- будуть проблеми зі здоров'ям. Не варто шити і користуватися голками -- можна "пришити" до себе хвороби.

Молоді жінки об'єднувалися для проведення обрядів, які мали на меті допомогти їм зазирнути у майбутнє та побачити свого майбутнього чоловіка.

Related posts