Пенсії за вислугу років: скільки українців їх отримують і які умови
Критерії для призначення та тривалість спеціального стажу, що надає право на пенсію за вислугу років, визначаються залежно від професії або посади, яку займала особа, а також від відповідного законодавства, що регламентує це питання.
Пенсійні виплати за тривалість трудового стажу призначаються:
Незважаючи на вік:
Після досягнення віку 50-55 років для чоловіків або 45-50 років для жінок, а також за наявності відповідного загального стажу, включаючи стаж роботи за професією чи посадою:
Розміри пенсій встановлюються відповідно до статей 27 і 28 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", враховуючи тривалість страхового стажу та розмір заробітної плати, з якої здійснювались страхові внески.
Призначається з дня звернення за умови звільнення з роботи/посади, що дає право на таку пенсію.
Пенсія за вислугу років призначається військовослужбовцям за умови
Розміри пенсій визначаються: від 50 % (звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я від 55 %) до 70% відповідних сум їх грошового забезпечення в залежності від тривалості вислуги.
Мінімальний розмір пенсій за вислугу років військовим не може бути нижче 3854 грн.
Право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають працівники прокуратури, які на день звернення за призначенням такої пенсії мають не менше 25 років вислуги, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Розмір пенсій обчислюється як 60 % від щомісячної заробітної плати.
Для працівників, які не досягли вислуги в 25 років, але мають стаж роботи на посаді прокурора не менше 15 років та загальний страховий стаж: 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, пенсія за вислугу років нараховується після досягнення віку 57 років для чоловіків і 55 років для жінок.
Розмір пенсії визначається пропорційно кількості повних років роботи на прокурорських посадах.
На 1 липня в Україні налічувалося 10,245 млн пенсіонерів. Розподіл пенсіонерів за типами призначених виплат виглядав наступним чином: