5 сигналів, що вашій дитині терміново потрібна допомога психолога
Проблеми в родині, в навчальному закладі та поза його межами.
Коли дитині важко впоратися зі своїми емоціями, в неї псується поведінка - може нагрубити вчителям, може підняти руку на братів або сестер, не слухається тренера. Списувати це все на складний період психологи не радять.
Бо неможливо, щоб дитина не розвивалася, і не існує важких дітей; є лише проблеми, з якими вони не здатні впоратися без допомоги. Спершу важливо поговорити з дитиною, а якщо ситуація не покращиться, варто звернутися до психолога разом.
Усі діти переживають різні емоції, іноді вони плачуть або відчувають смуток. Проте, коли тривога стає надмірною і постійною, заважаючи дитині відвідувати школу чи виконувати повсякденні завдання, це є сигналом для батьків звернути на це увагу.
Існують деякі тривожні ознаки, що можуть свідчити про проблеми у дитини: труднощі зі сном і прокиданням, часті нічні страхи, надмірне або, навпаки, недостатнє споживання їжі, болі в животі чи голові. Зазвичай, візит до педіатра не приносить результатів, адже фізичний стан дитини виглядає цілком нормальним.
Необхідно звернутися до психолога, оскільки зміни у зовнішньому вигляді можуть мати коріння у глибоких емоційних станах.
Це становить серйозну загрозу, оскільки діти можуть завдати собі шкоди, навіть не усвідомлюючи цього. Наприклад, малюк може вдаватися до того, щоб кусати себе нігтями, прагнучи відчути біль, або ж дряпати та різати свою шкіру. У таких випадках може бути корисною консультація не лише психолога, а й психотерапевта.
В цілому, обговорення теми смерті є природним процесом. Проте, якщо такі розмови стають звичними і супроводжуються пригніченим станом, це має насторожити батьків. Важливо уважно слухати, що говорить ваша дитина. Будь-які згадки про суїцид чи насильство щодо інших – це привід терміново шукати допомогу.
Ви, як ніхто інший, добре знаєте свою дитину і повинні їй довіряти. Якщо у вас є відчуття, що з вашою дитиною щось не так, або вона зіштовхується з певними труднощами, це може бути правдою, і їй може знадобитися ваша підтримка. Багато дітей виражають свої почуття через творчість — звертайте увагу на її малюнки, вироби та емоції під час ігор.