5 легких рекомендацій для того, щоб отримувати задоволення від життя після 50: посібник до щасливого існування.
Психологи підкреслюють, що жінки, які досягли віку понад 50 років, часто відчувають, ніби їхнє життя застигло. Більшість з них присвятили свої роки родині, але тепер, коли діти підросли, а чоловік став більше сусідом, ніж партнером, виникає питання: що робити далі? УНІАН розгляне, як можна знайти щастя в житті, навіть якщо в це важко повірити.
Психолог Віталій Сторчеусов зазначає, що жінки цього віку часто стикаються з труднощами у прийнятті себе. Вони починають усвідомлювати, що існує можливість не лише терпіти, а й активно формувати своє життя таким чином, щоб відчувати спокій. У них розвинене терпіння, але важливо навчитися створювати життя на основі того, що приносить задоволення, адже час терпіння вже минув.
Також важливо визначитися, чим зайняти себе в 50 років натомість колишніх захоплень і справ. Психолог радить:
Слід переосмислити своє життя, зосередитися на тому, що приносило радість, на речах, які хотілося спробувати, але не було сміливості. Це можуть бути незгадані слова або діалоги, які так і не відбулися, а також моменти, на які жінка просто не зважала. Головне — навчитися слухати свій внутрішній голос, дізнатися, хто ви є в даний момент і якою людиною завжди були.
Деякі особи мають схильність до негативної мотивації. Вони постійно очікують можливих неприємностей, особливо під час негативних подій у світі, що лише посилює їхній песимістичний настрій. Їх варто перенавчати, подібно до маленьких дітей, заохочуючи розвиток якості, такої як цікавість і легкість. Діти, завдяки своїй природній цікавості, завжди активні та енергійні.
Не всі жінки в такому віці розуміють, чи потрібен чоловік після 50 років - одні терплять неприємного чоловіка, бо "без чоловіка важко", а інші намагаються жити самостійно, але без упевненості в правильності свого вибору. Для таких випадків Сторчеусов також дав пораду:
Цілком ймовірно, що жінці може знадобитися чоловік. Все залежить від особистості кожної жінки: одна може бути готова до нових стосунків, тоді як інша залишиться байдужою. Не варто знецінювати важливість стосунків — це може бути чудовий спосіб наповнити життя емоціями та підтримкою. Проте, після 50 років знайти партнера, який буде готовий адаптуватися і змінюватися в рамках стосунків, може бути досить складно. У цьому віці багато чоловіків стикаються з труднощами у "притиранні" один до одного, адже для них це може бути справжнім викликом. Але все ж, теоретично, стосунки після 50 років можливі.
Практичний психолог Людмила Войтенко, наприклад, вважає, що чоловік жінці потрібен не для щастя, а для балансу, бо в кожній людині є жіноча і чоловіча частина. На думку експерта, жінці в мирний час чоловіча енергія потрібна для балансу. У війну жіноча енергія балансує сама себе, і додає чоловічої енергії самій жінці. Ми зараз бачимо, як чоловічі професії жінки освоюють дуже швидко, це з цим також пов'язано.
Окрім вищезазначених порад експертів у сфері психології про те, як розпочати щасливе життя після 50 років, є й інші важливі рекомендації. Якщо вам вдасться реалізувати їх, ви зможете усвідомити, що 50 років - це не кінець, а новий початок.
Ось декілька порад для того, щоб вести радісне і задоволене життя:
Любовні стосунки після 50 років теж можуть бути, але тільки якщо вони приносять вам радість і задоволення. Важливо зрозуміти, що терпіти вже нема чого - ця звичка "вкрала" у вас багато років. Саме тому в 50 років і далі варто зайнятися собою, звертати увагу на себе, робити те, що хочеться вам і тільки вам, навіть якщо оточуючим це здається неправильним. К
Звісно, важливо дотримуватися здорового глузду та етики, проте пам’ятайте: у вас немає можливості повторити це єдине життя. Тож почніть цінувати себе вже сьогодні.