Адміністрація Трампа запропонувала Україні прийняти мігрантів, яких депортували зі США - WP.
В останніх днях січня 2025 року адміністрація президента США Дональда Трампа активно закликала український уряд прийняти невизначену кількість осіб, депортованих зі Сполучених Штатів. Цей надзвичайний запит відображає рішучі зусилля Білого дому в пошуку добровільних партнерів для прийому депортованих громадян.
Водночас невідомо, яким чином реагували представники влади в Києві на американську пропозицію. Цю інформацію повідомляє видання The Washington Post.
Український дипломат повідомив посольству США тільки про те, що її уряд надасть відповідь, щойно сформулює позицію, згідно з документами, які свідчать, що аналогічні пропозиції було надіслано низці інших країн. Україна не приймала громадян третіх країн зі США, і немає жодних ознак того, що Київ серйозно розглядав американську пропозицію.
Два українських представника, ознайомлені з цією ситуацією, повідомили, що дане питання жодного разу не обговорювалося на найвищому рівні державної влади. Один із них зазначив, що йому нічого не відомо про будь-які "політичні умови", які могли б бути поставлені Сполученими Штатами стосовно їхнього бажання, щоб Україна приймала депортованих осіб.
У заяві Державного департаменту зазначається, що постійна співпраця з урядами інших країн "є критично важливою для стримування нелегальної та масової міграції, а також для забезпечення безпеки кордонів". Ця політика адміністрації Трампа відображає намір президента США значно збільшити масштаби депортацій, оскільки він намагається змінити імміграційну політику країни за допомогою нетрадиційних підходів.
Риторика Трампа неодноразово сигналізувала про його готовність використати залежність України від військової допомоги США. Напруга досягла піку наприкінці лютого, коли в Овальному кабінеті сталася примітна суперечка між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським. У документах, вивчених WP, зафіксовано, як український дипломат повідомив своїм американським колегам, що, хоча Україна має "надійну історію прийняття повернення своїх громадян після вислання їх Сполученими Штатами", уряд у Києві стикається з переважною реальністю "надзвичайних ситуацій воєнного часу". Колишні офіційні особи США заявили, що діалог між США та Україною з питання депортацій був незвичайним і не був частиною звичайного дипломатичного листування.
Нагадуємо, що в США суддя окружного суду Джеймс Боасберг встановив, що існують "достатні підстави" для того, щоб притягнути адміністрацію Дональда Трампа до кримінальної відповідальності за порушення наказу про депортацію. Це стосується висилки з країни ймовірних учасників венесуельської злочинної групи.
Як повідомляло OBOZ.UA, Дональд Трамп оголосив про наміри започаткувати нову ініціативу для мігрантів. Вона полягає в концепції самодепортації, згідно з якою іммігрантам буде запропоновано фінансову допомогу для добровільного виїзду з США.