Американські законодавці закликають Японію до посилення контрольних заходів щодо експорту чіпів до Китаю.


Головні представники Республіканської та Демократичної партій у Комітеті Палати представників, що займається питаннями Китаю, висловили свої занепокоєння у листі, направленому 15 жовтня японському послу в США Сігео Ямаді, з яким ознайомилося інформаційне агентство.

Вони спростували думки про те, що обмеження завдали значної шкоди компаніям, які виготовляють обладнання для мікросхем, зокрема Tokyo Electron Ltd. У своєму листі вони згадують про підвищення вартості акцій Tokyo Electron, ASML Holding NV, Lam Research Corp. і Applied Materials Inc., а також про програми субсидій для виробництва мікросхем, що реалізуються в США та Європейському Союзі.

У листі законодавців також наголошується на занепокоєння з приводу здатності Китаю виробляти менш просунуті процесори.

У листі зазначається, що без колективних зусиль для вирішення цих питань постачання американського, японського та голландського обладнання для виготовлення мікросхем надасть Пекіну "функціональне право вето" щодо можливостей наших країн виробляти озброєння та сучасні споживчі товари на необхідному рівні.

Незважаючи на те, що законодавці вважають за краще мати багатостороннє рішення, вони підкреслили, що у США існують альтернативні шляхи. Одним із таких шляхів є впровадження правила прямої іноземної продукції (FDPR), яке надає Вашингтону можливість контролювати товари, що виготовляються за межами країни, навіть якщо для цього використовуються лише незначні елементи американської технології.

Related posts