Автомобілі, нерухомість та фінансові зобов'язання: які активи можуть бути вилучені ТЦК у тих, хто ухиляється від виконання обов'язків через правопорушення.


Авто і житло ухилянтів можуть забрати, а рахунки арештувати, у разі порушення правил військового обліку і несплати відповідного штрафу.

Яке майно можуть арештувати і як відбувається процедура -- у коментарі сайту ТСН.ua пояснила адвокатка Марина Бекало.

За недотримання норм військового обліку, скоєне під час дії військового стану, передбачено накладення штрафу в межах від 17 000 до 25 500 гривень відповідно до статей 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка вчинила правопорушення, зобов'язана сплатити штраф протягом 15 днів з моменту отримання постанови про його накладення від ТЦК та СП. Якщо ж постанова оскаржується, штраф необхідно сплатити не пізніше 15 днів з дати отримання повідомлення про те, що скарга залишена без задоволення.

"У разі сплати штрафу обовʼязково потрібно направити квитанцію про оплату або її копію направити до районного ТЦК та СП, який приймав постанову про накладення штрафу", -- зазначила ТСН.ua Марина Бекало.

У випадку, якщо штраф не буде сплачений, ТЦК та СП передають рішення про примусове виконання штрафу до державного виконавця, який діє за адресою проживання порушника, місцем його роботи або розташуванням його майна.

Якщо розпочинається виконавче провадження, з правопорушника стягується штраф у подвоєному розмірі (від 34 000 до 56 000 гривень), а також покриваються витрати, пов'язані з виконавчим провадженням.

"В рамках виконавчого провадження державний виконавець арештує та примусово стягує розмір штрафу з усіх банківських рахунків правопорушника, а також накладає арешт на наявне рухоме чи нерухоме майно з можливістю подальшої реалізації такого майна", -- пояснила адвокатка.

Арешт на майно або кошти боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна/коштів боржника або про опис та арешт майна/коштів боржника.

"Затримання фінансів здійснюється в обсязі суми, що підлягає стягненню, з урахуванням виконавчого збору, витрат на виконання рішення та штрафів," – підкреслила Марина Бекало.

Якщо розглядати рухоме майно, то відповідно до чинного законодавства існує визначений список активів, які не можуть бути піддані примусовому продажу:

Якщо говорити про нерухоме майно, у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 160 000 гривень, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.

"У разі, якщо у боржника відсутні достатні фінансові ресурси або рухоме майно для погашення боргів, стягнення може бути накладене на об'єкти нерухомості, незавершене будівництво та майбутні нерухомі активи. Першочергово стягнення буде здійснюватись на земельну ділянку, що не є частиною будинку, або на інше приміщення, що належить боржнику", -- повідомила ТСН.ua Марина Бекало.

У першу чергу стягнення не може бути накладено на житловий будинок або квартиру, де реально проживає боржник.

Раніше ми писали про те, що поліція зможе забирати права в "ухилянтів" за рішенням суду: зареєстровано законопроєкт.

Related posts