Axios: Стратегія Трампа передбачає визнання російської окупації та відмову України від вступу до НАТО.

23 квітня Сполучені Штати сподіваються отримати відповідь від України щодо рамкової мирної угоди. Як повідомляє Axios, посилаючись на анонімні джерела, документ може передбачати визнання Криму та деяких інших зайнятих територій як російських.
Які можливості відкриваються для Росії:
"Де-юре" визнання Сполученими Штатами російського управління Кримом.
"Дійсне визнання" захоплення Росією практично усієї території Луганської області, а також захоплених частин Донецької, Херсонської та Запорізької областей.
Обіцянка, що Україна не приєднається до НАТО, проте може стати складовою частиною Європейського Союзу.
→ Відміна санкцій, що були введені проти Москви з 2014 року.
→ Посилення економічної взаємодії з США, з акцентом на енергетичну та промислову сфери.
Які можливості відкриваються перед Україною:
"Потужна гарантія безпеки", яка охоплюватиме країни ЄС та союзників з поза меж Європи. У цьому контексті участь Сполучених Штатів не підкреслюється.
→ Відновлення контролю над частиною Харківського регіону, що була захоплена Росією.
→ Вільний доступ до річки Дніпро, яка тече уздовж фронтових позицій на півдні України.
→ Компенсацію та допомогу у відновленні, хоча в документі не зазначено, звідки надходитиме фінансування.
Зазначається, що минулого тижня в Парижі США представили Україні документ, який охарактеризовується як "кінцева пропозиція" президента Дональда Трампа. У разі, якщо Україна і Росія не досягнуть угоди "незабаром", Сполучені Штати можуть вирішити вийти з процесу переговорів.
Джерело, яке має зв'язки з українським урядом, заявило, що в Києві розглядають американську пропозицію як таку, що має упереджене ставлення до Росії.
"В пропозиції дуже чітко йдеться, які відчутні вигоди отримає Росія, але лише розпливчасто і загалом йдеться про те, що отримає Україна", - сказав він.
У документі також розглядається ситуація з Запорізькою атомною електростанцією. Вказується, що вона залишатиметься частиною України, проте її експлуатацію здійснюватимуть Сполучені Штати. Вироблена електрична енергія буде постачатися як до України, так і до Росії.
Також є згадка про угоду, що стосується корисних копалин.
Анонімний американський урядовець, залучений до переговорів, повідомив, що державний секретар Марко Рубіо та спеціальний представник Стів Віткофф спільно працювали над створенням механізму, що наблизить нас до завершення конфлікту.
Але, за словами чиновника, останні 24 години з боку України з'явилися ознаки того, що на зустрічі в Лондоні 23 квітня вони хотіли б обговорити 30-денне припинення вогню, а не "мирний план" Трампа.
"Вирішено, що держсекретар не відправиться до Лондона. Натомість американська делегація продовжить обговорення з колегами з Великої Британії та України", - зазначив представник.