У своїй прощальній промові Байден акцентував увагу на Україні та попередив про небезпеку олігархії в Сполучених Штатах.


За інформацією кореспондента Укрінформу, Джо Байден, виступаючи в Овальному кабінеті, підкреслив успіхи свого президентського терміна.

"Україна вільна, ми обійшли Китай у змаганні і досягли значних успіхів у багатьох інших сферах," - зазначив він.

Президент США оголосив про ініціативи щодо створення нових робочих місць, зменшення цін на рецептурні ліки та ухвалення законодавства, що покращує медичну допомогу для ветеранів. Він також підкреслив успіхи в зовнішній політиці, зазначивши, що "НАТО стало сильнішим".

Одночасно Байден підкреслив наявність "кількох аспектів, які викликають значне занепокоєння".

"Сьогодні в США виникає олігархічна система, яка контролює величезні ресурси, має значну владу та вплив. Це становище реально загрожує нашій демократії, основним правам і свободам, а також рівним можливостям для всіх у прагненні до прогресу", - підкреслив президент.

Щоб уникнути концентрації влади в руках кількох осіб чи корпорацій, він закликав внести поправки до Конституції, які б гарантували недопущення президентського імунітету від судового переслідування за злочини, скоєні на посаді.

"У демократії є ще одна небезпека - від концентрації влади і багатства, - зазначив Байден. - Вона підриває відчуття єдності та спільної мети. Це спричиняє недовіру й розділення. Участь у нашому демократичному процесі стає виснажливою і навіть розчаровує. Ми повинні залишатися залученими в нього".

Також президент Сполучених Штатів підкреслив, що обман і дезінформація стали серйозними викликами для американського суспільства, особливо в ситуації, коли великі технологічні корпорації ігнорують перевірку фактів.

"Американців хоронять під лавиною неправди та дезінформації, що сприяє зловживанню владою. Вільна преса руйнується, редактори зникають, соціальні мережі відмовляються від перевірки фактів, - констатував президент. - Правду душать брехнею - як заради влади, так і заради прибутку".

У зв'язку з цим він наголосив на важливості збереження демократії: "Наша система поділу влади, стримувань і противаг, можливо, не є досконалою, але вона підтримує нашу демократію протягом 250 років - довше, ніж будь-яка інша нація в історії".

Байден висловив побажання удачі новій команді управління та провів аналогію між Сполученими Штатами та образом Статуї Свободи.

"Як і сама Америка, Статуя Свободи не є статичною, - зазначив він. - Її нога символічно ступає вперед по розірваному ланцюгу людської неволі. Вона рухається, фактично просуваючись уперед. Ця статуя була створена з можливістю коливатися вперед і назад, щоб витримувати удари буревіїв і перевірки часом. Бо бурі завжди існують. Вона може відхилятися на кілька дюймів, але не піддається силі течії."

Слід зазначити, що під час своєї прощальної промови Байден не згадував ім'я новообраного президента Трампа.

Згідно з повідомленнями, інавгурація Дональда Трампа призначена на 20 січня. У цей день Джо Байден покине Білий дім, і новообраний президент США займе його місце.

Related posts