Бессент висловив звинувачення на адресу Зеленського у невдачі щодо укладення угоди про надра.


Міністр фінансів США сказав, що президент України 28 лютого "зруйнував те, що було найлегшою справою у світі".

Президент України Володимир Зеленський неодноразово відмовлявся ставити підпис на угоду з США щодо корисних копалин. В результаті, 28 лютого в Білому домі міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що "зруйнував те, що мало стати найпростішою справою у світі", під час інтерв'ю з пропагандистом Такером Карлсоном.

Міністр розповів, ніби спочатку Зеленський "був у настрої підписати угоду", коли Бессент приїжджав до Києва.

"У нас була жвава дискусія, і я сказав йому: "У вас там 50 репортерів. Я тут, щоб показати, що немає жодних розбіжностей між американським народом, російським народом, між, вибачте, українським народом, між американським керівництвом і українським керівництвом. Я сказав: "Ви відкрили величезну прірву, як гранд-каньйон. Що ми скажемо цим людям?", - каже Бессент.

За його словами, Зеленський тоді запевнив, що підпише угоду в Мюнхені.

"Він не підписав її, було багато розмов... А потім він добрався до Овального кабінету і зруйнував те, що мало бути найлегшою справою у світі", - наголосив Бессент.

Він додав, що "усе було підготовлено до підписання на столі, але воно так і не було підписано".

Американський міністр висловив думку, що угода про корисні копалини, яку США планують укласти з Україною, викликала незадоволення у росіян. Він зазначив, що вони вважали цю угоду справжньою основою стабільності для народів США та України. Цей факт, на його думку, підтверджується тим, що Росія завдала ударів по Києву всього за 4 години до його прибуття до української столиці, хоча перед цим не бомбила місто з листопада.

Бессент зазначив, що угода щодо надр є "елементом мирного плану" президента США Дональда Трампа, і ця угода "реалізує кілька завдань".

"Перш за все, це сприятиме зближенню США та України, зробивши нас справжніми партнерами. По-друге, це стане чітким сигналом для російського керівництва про те, що Сполучені Штати не залишать Україну на самоті. По-третє, це продемонструє американському суспільству, що ми маємо реальні економічні інтереси і що наші значні гранти не є випадковими. Це може стати основою для тривалого партнерства," - підкреслив він.

Як нещодавно повідомляло агентство УНІАН, українська делегація планує відвідати Сполучені Штати в найближчі дні для обговорення угоди щодо корисних копалин. Міністр Бессент зазначив, що візит відбудеться "або в кінці цього тижня, або на початку наступного", і метою зустрічі є переговори про економічне співробітництво між Україною та США. Він також додав, що українська сторона "прийняла на роботу адвоката", і що американська сторона вже "готова" до укладення угоди.

Зеленський підкреслив, що угода щодо надр не повинна суперечити перспективам вступу України до Європейського Союзу. Він зазначив, що українські та американські команди, включаючи юристів, активно працюють над новим проектом цієї угоди. Президент також висловив думку, що не має сенсу говорити про можливі ризики, поки юристи не нададуть свою оцінку.

Експерт у сфері міжнародних відносин та колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба охарактеризував угоду про надра, оприлюднену в засобах масової інформації, як "історію про недопустимість". Він зазначив, що нинішня адміністрація США має думку, що якщо наше виживання залежить від них, то ми повинні поступитися всім, що вони забажають. Кулеба також акцентував на тому, що в первісній угоді, яку планували підписати в Вашингтоні, не було нічого негативного, і в перспективі вона могла принести вигоду Україні.

Related posts