Безсмертний розкрив, які сигнали "видавав" диктатор Путін під час пресконференції та чи є ймовірність появи миротворців в Україні.


Під час своєї традиційної "прямої лінії" російський лідер Володимир Путін надіслав певні послання, націлені не тільки на агентурні диверсійні групи та політичних діячів у державних структурах, але й на українське та західне суспільство. Проте, окрім цього, кремлівський керманич мав ще одну мету — "озброїти" росіян необхідними наративами напередодні зимових свят, щоб вони могли витратити свій час на їх обговорення.

В питанні вирішення труднощів, з якими стикаються звичайні громадяни Росії, диктатор не висловив жодної думки, тому намагався відволікти їхню увагу на інші аспекти. Таку думку висловив український політик і дипломат Роман Безсмертний у програмі "Аналіз тижня" на OBOZ.UA.

"Це нагадувало перенесення людей у паралельну реальність, де ними керують у цьому штучно створеному світі. Це не реальність звичайної людини, що мешкає в Росії. Це його власний простір, його укриття, його ізольована інформаційна система, в якій дані подаються вибірково, а не інакше," - підкреслив він.

Чи зʼявляться в Україні миротворці

Обговорюючи потенційну присутність миротворців з країн-партнерів в Україні, Безсмертний висловив думку, що це питання наразі активно дискусується, проте навряд чи може призвести до значущих результатів у найближчий час. Крім того, він вважає, що ймовірність досягнення угоди про мир з Росією на даний момент складає лише 1,5-2%.

Дипломат переконаний, що під виглядом дискусій про так званий миротворчий контингент насправді йдеться про створення не лише військово-політичного альянсу, а й про формування оборонно-промислового комплексу. Обговорюються питання постачання бронетехніки, безпілотних літальних апаратів, боєприпасів, систем протиповітряної оборони та засобів протиракетної оборони.

"Скоріше за все, тема миротворців - це тема, яка свого роду є режисурою і продовженням розмови, яка велася ще у лютому 2024 року в Єлисейському палаці, де Еммануель Макрон абсолютно чітко поставив питання: наскільки європейські держави готові допомагати Україні особовим складом? Сьогодні ситуація набрала звучання, яке дає можливість обговорювати цю тему. З'явилася проблема - тема гарантій, вона може бути вирішена способом, що європейські війська, війська країн НАТО зайдуть на територію України", - каже він.

Однак цю тему вичерпує одне просте питання - що буде, якщо Росія завдасть удару по Україні в момент виконання гарантій. Західні війська швидко зберуться та повернуться назад, адже для ведення бойових дій вони непридатні. "Вони придатні для того, щоб бути мішенями", - зазначив політик.

"І з моєї точки зору те, що більшість з тих розмов, про які ви зараз поставили питання, складалися з двох частин: закритої і відкритої. Це свідчить про те, що паралельно з обговоренням, з моєї точки зору, питання, яке навряд чи на сьогоднішній день буде результативним, давайте м'яко скажемо, вирішувалися важливі питання", - вважає Безсмертний.

Зараз в Європі та НАТО дотримуються такої позиції: Україні треба надати максимальну допомогу для того, щоб вона перехопила стратегічну і тактичну ініціативу, а потім вже можна вести розмову про якісь переговори та підписання якихось документів.

На мою думку, події останніх днів, починаючи з Варшави, Львова і закінчуючи Брюсселем, можна вважати підготовкою європейців до переговорів з Дональдом Трампом. Незалежно від того, коли ці переговори відбудуться — під час інаугурації чи пізніше — очевидно, що європейські країни представлять свою позицію. Основна суть полягає в запитанні: "Чи будете ви підтримувати Україну?" Якщо відповідь буде негативною, то європейці скажуть: "Тоді залишайтеся у своїх маєтках, а ми продовжимо співпрацювати з Україною. Ось наша позиція", — підсумував дипломат.

Як повідомляв OBOZ.UA, експосол України в США та в Австрії, колишній постпред України в ООН Володимир Єльченко сказав, що реалізувати план із розгортання в Україні європейських військ можливо лише двома шляхами. Це або створення нової миротворчої місії ООН, або створення, за визначенням дипломата, coalition of the willing - тобто "коаліції добровольців".

В той же час, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко висловив думку, що ініціатива новообраного президента США Дональда Трампа щодо розміщення західних миротворців в Україні не є реальною для втілення. Обговорювати цю ідею можливо лише в теоретичному ключі.

Related posts