Битва інновацій: безпілотники трансформують тактику та природу конфлікту в Україні, - ISW

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Сержант батальйону безпілотних систем ЗСУ, який діє в районі міста Часів Яр зазначив, що постійні технологічні зміни й адаптація на полі бою, дедалі більше трансформують бойові дії на війну "дальнього дистанційного бою", а не на класичні сутички піхоти та бронетехніки.
За його словами, активне використання безпілотників з обох сторін призвело до розширення територій бойових дій та вогневого впливу на передовій. Якщо у 2024 році глибина "сірих зон" коливалася від 500 метрів до 2 кілометрів, то сьогодні, завдяки більш інтенсивному застосуванню дронів, вона в окремих місцях досягає 5-7 кілометрів.
Сержант вказав, що російські війська інтенсивно вдосконалюють свої безпілотні технології та переймають українські методи перехоплення ворожих дронів і дистанційного мінування. У той же час, Збройні Сили України ефективно застосовують свою технологічну перевагу для захисту важливих ділянок лінії фронту, що допомагає зменшити дефіцит особового складу та ресурсів.
В українських збройних силах функціонує більше ста бригад, які охоплюють понад 2100 кілометрів фронтової лінії на території країни та вздовж російського кордону. У стримуванні ворожих атак важливу роль відіграють безпілотники, які використовуються у поєднанні з класичними видами зброї.
Окрім того, Україна стрімко розвиває своє виробництво безпілотних літальних апаратів та активно імплементує імпортні закупівлі. Це дає змогу не лише підтримувати обороноздатність, але й здійснювати цілеспрямовані удари по енергетичних і військових об'єктах противника в його тилу, що значно послаблює виробничі та логістичні можливості російської армії.
В останні місяці обидві сторони все активніше використовують дрони на основі оптичного волокна для атак на передові позиції, а також FPV-дрони для перехоплення великих розвідувальних літальних апаратів.
Інститут вивчення війни (ISW) зауважив, що Україна та Росія швидко розробляють і реалізують нові технологічні рішення та тактичні підходи. Замість того, щоб витрачати роки на адаптацію, обидві армії справляються з цим за кілька місяців, і процес постійних експериментів лише набирає обертів. Сьогодні в Україні з'являються інновації та оперативні концепції, які формуватимуть обличчя і суть війни в майбутньому.