Блінкен: Сполучені Штати змогли уникнути безпосереднього зіткнення з Росією на фоні ядерних загроз, які надходять від Кремля.
Як передає РБК-Україна, про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю The New York Times.
У розмові з журналістами американський чиновник відповів на запитання, наскільки Штати "були близькі до прямого конфлікту" з РФ на тлі її широкомасштабного вторгення в Україну у 2022 році.
"Протягом певних періодів у нас виникали серйозні занепокоєння з приводу можливих дій Росії, включаючи ризик використання ядерної зброї. Це змусило нас уважно зосередитися на ситуації. Проте, я вважаю, що ми змогли знайти способи уникнути прямого зіткнення з Росією," - підкреслив Блінкен.
Згідно з висловлюваннями державного секретаря США, в даний час Росія залучена до "різноманітних підступних дій, що включають так звані гібридні атаки різного характеру, будь то в кібернетичному середовищі, диверсії чи навіть вбивства".
"Такі ситуації можуть виникати. Вони мають місце в Європі. І це те, над чим ми активно співпрацюємо з численними нашими партнерами. Проте, з огляду на безпосередній конфлікт, я не вважаю, що ми були (перед ним, - ред.) у близьких відносинах," - зазначив він, наголосивши, що Вашингтон повинен це враховувати.
Обговорюючи підтримку України, Блінкен зазначив, що США прагнуть забезпечити не тільки власну готовність, а й підготовленість союзників і партнерів, а також України до масштабної агресії з боку Росії.
Блінкен поділився інформацією, що ще до початку повномасштабного вторгнення Росії, починаючи з вересня 2021 року і знову в грудні, "ми непомітно постачали Україні значну кількість озброєння, щоб забезпечити їх необхідними засобами для захисту".
"Такі речі, як "Стінгери", "Джавеліни" (переносні зенітно-ракетний комплекси Stinger та переносні протитанкові ракетні комплекси Javelin, - ред.), які відіграли важливу роль у перешкоджанні Росії взяти Київ, не захопити країну, стерти її з карти і справді відштовхнути росіян назад", - сказав держсекретар США.
Він зазначив, що "в різні періоди" виникали запитання про можливість постачання Україні інших типів зброї.
"Це танк Абрамс? Чи, можливо, ідеться про F-16? Щоразу ми мали враховувати не лише питання, чи варто надавати ці засоби Україні, але й оцінювати, чи здатні українці ними користуватися. Чи можуть вони забезпечити їхню технічну підтримку? Чи входить це до загального плану дій? Усе це впливало на наші рішення щодо того, які ресурси і в який час надати", - поділився Блінкен.
Він також поділився своїми думками щодо дипломатичних зусиль 2022 року, зокрема підкресливши важливість об'єднання більше ніж 50 держав, не лише з Європи, а й з інших регіонів світу, які підтримали Україну та захист основоположних принципів, на які Росія здійснила напад ще в лютому того ж року.
Він зазначив, що "значну кількість зусиль докладав перед початком війни", зокрема, проводив переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Женеві, прагнучи знайти рішення для уникнення військової агресії Кремля щодо України.
"Якщо б з'явилася реальна можливість розпочати дипломатичні відносини з метою завершення війни на справедливих та стабільних умовах, ми стали б першими, хто б цим скористався. Проте, на жаль, до теперішнього часу ми не спостерігали жодних свідчень того, що Росія дійсно налаштована на участь у таких переговорах. Сподіваюся, що ситуація зміниться," - висловився Блінкен.