Околиці столиці. Яка вартість придбання житла під Києвом і чи є це вигідним вкладенням?
Де найдешевші квартири у передмісті Києва
Згідно з інформацією платформи ЛУН, найбільш доступні ціни на житло в околицях Києва спостерігаються в Гостомелі. Тут середня вартість одного квадратного метра становить 695 доларів. Однокімнатні квартири на вторинному ринку можна придбати за 25 тисяч доларів, а двокімнатні - за 44,5 тисячі доларів.
"Ще до початку війни ціни на нерухомість у Гостомелі помітно відрізнялися від київських. Однак після бойових дій, які відбулися під час повномасштабного вторгнення, ця різниця стала ще більш вираженою. Причиною цьому є страшні зображення зруйнованих будівель, багато з яких досі не відновлені, що стримує інвесторів", - зазначає експерт з нерухомості Олена Бондарук.
Ціни на нерухомість у Бучі помітно вищі. Вартість одного квадратного метра житла тут складає 844 долари. Середня вартість однокімнатної квартири досягає 33 тисяч доларів, двокімнатної - 48,4 тисячі доларів, а трикімнатної - 75 тисяч доларів.
Наступним містом у списку найбільш доступного житла в околицях столиці є Ірпінь. Середня ціна за квадратний метр тут становить 950 доларів. Однокімнатні квартири можна придбати за 35,9 тисячі доларів, двокімнатні - за 55 тисяч, а трикімнатні - за 64 тисячі доларів.
Нерухомість у Броварах має дещо вищу ціну. Тут вартість одного квадратного метра становить 979 доларів. Однокімнатні квартири коштують близько 40 тисяч доларів, тоді як двокімнатні можна придбати за 60 тисяч, а трикімнатні - за 72,5 тисячі доларів.
У Вишгороді вартість одного квадратного метра дорівнює 1000 доларів. Однокімнатні апартаменти пропонуються за ціною 41 тисяча доларів, двокімнатні – за 62,4 тисячі доларів, а трикімнатні – за 71,5 тисячі доларів.
Ціна за квадратний метр у Києві та його околицях, зазначена в доларах (скріншот)
Найвищі ціни на нерухомість у передмісті столиці фіксуються в Петропавлівській Борщагівці, де середня вартість квадратного метра досягає 1240 доларів. Це всього на 20 доларів менше, ніж у Святошинському районі Києва, і на 200 доларів більше порівняно з Деснянським районом. Однокімнатні квартири в Петропавлівській Борщагівці пропонують за 47,5 тисячі доларів, тоді як двокімнатні можуть коштувати близько 70 тисяч доларів.
Трішки нижчі ціни на нерухомість у Софіївській Борщагівці, середня вартість 1 кв. м тут коштує 1210 доларів. Однокімнатні квартири можна купити за 46 тис. доларів, двокімнатні - 67 тис. доларів, трикімнатні - 92 тис. доларів.
"У Борщагівках ціни перевищують рівень Деснянського району через вищий попит на житло на Правому березі, включаючи його околиці. З точки зору інфраструктурного розвитку, Софіївська та Петропавлівська Борщагівки мають все, що потрібно для комфортного життя: це справжнє 'місто в місті', - зазначає Бондарук."
Також однією із найдорожчих у передмісті Києва є нерухомість у Вишневому, тут 1 кв. м в середньому коштує 1,08 тис. доларів. Однокімнатну квартиру можна купити за 42,5 тис. доларів, вартість двокімнатних квартир - 59 тис. доларів, трикімнатних - 78,9 тис. доларів.
Додамо також, що за даними ресурсу Rieltor.ua, у Гатному 1 кв. м коштує 1216 доларів, в середньому однокімнатну квартиру тут можна купити за ціною 48,5 тис. доларів, двокімнатну - 77 тис. доларів.
У Крюківщині вартість квадратного метра складає 1 107 доларів. Однокімнатні квартири можна придбати за 40 тисяч доларів, тоді як ціна двокімнатних варіюється від 64 тисяч доларів.
"Середня ціна одного квадратного метра в передмісті на 20% нижча за київські показники. Проте ринок заміської нерухомості пропонує більше доступних малогабаритних квартир, які користуються значним попитом", - зазначає Бондарук.
Експерт підкреслює, що якщо розглядати терміни окупності, то в Києві орендні ставки значно вищі, тому інвестиції в новобудови столиці є більш вигідними.
Вартість квартир у передмісті (скриншот)
"Що стосується новобудов, потрібно звертати увагу на репутацію забудовника - чи вчасно здає в експлуатацію, досвід - скільки зданих обʼєктів", - радить Бондарук.
Крім того, необхідно з’ясувати, які саме тарифи на комунальні послуги та електроенергію будуть діяти після введення в експлуатацію. Важливо дізнатися, чи є у власників обов’язок сплачувати за електрику за комерційними ставками, і чи зобов'язаний забудовник укладати нові угоди з ДТЕК.
"Коли мова йде про вторинний ринок нерухомості, слід особливо зосередитися на якості комунікацій, а також на тому, хто відповідає за їх обслуговування, чи постачається гаряча вода і опалення централізовано або індивідуально. Не менш важливими є також транспортна доступність та загальний стан інфраструктури", - зазначає фахівець.