Bloomberg повідомляє, що європейські країни сподіваються на те, що Трамп надішле американські війська до складу миротворчих сил в Україні.
Європейські політики вимагають від нової адміністрації президента США Дональда Трампа зобов'язань щодо забезпечення безпеки України, зокрема, пропонуючи можливість відправлення американських військ для участі в потенційній миротворчій операції.
За інформацією, наданою виданням Bloomberg та з посиланням на свої джерела, інформує "Європейська правда".
Загалом, союзники підтримують президента України Володимира Зеленського в його думці, що Сполучені Штати повинні внести свій внесок у майбутні миротворчі місії в Україні, щоб забезпечити їх ефективність, як повідомляють джерела, обізнані з ситуацією.
Європейські партнери України висловили думку, що Сполучені Штати можуть підтримати цю ініціативу, попри початкову обережність з боку Трампа. Проте вони зазначили, що наразі ще рано вести детальну дискусію щодо формату майбутніх миротворчих контингентів в Україні, повідомляють джерела агентства.
Останні зусилля показують, що європейці намагаються сформувати бачення нової адміністрації в той час, як Трамп готується до взаємодії з лідером Росії Владіміром Путіним.
Якщо країни Європейського Союзу змушені будуть самостійно відправити свої війська, це може серйозно підірвати довіру до існуючих гарантій і призвести до розколу в НАТО. Це означатиме фактичний кінець трансатлантичної співпраці в межах Альянсу, зазначив високопосадовець з Європи.
Схоже, що скептицизм Трампа щодо підтримки України став менш вираженим. Як зазначив один із високопоставлених західних дипломатів, що спілкувався з командою президента США, вона виявила готовність зосередитися на наданні Україні безпекових гарантій, які, за їхніми приватними оцінками, є неминучими.
Однак в обмін на ці зобов'язання Трамп може очікувати, що Європа візьме на себе більшу частку тягаря із забезпечення виконання будь-якої потенційної угоди.
За словами того ж дипломата, європейські країни усвідомлюють, що Сполучені Штати сподіваються на їхню участь у забезпеченні більшості військових сил, оскільки Трамп вважає, що конфлікт в Україні є справою Європи.
Команда президента також зазначила, що нова адміністрація США не планує активно залучатися до процесу відновлення України, пропонуючи, щоб цю відповідальність взяв на себе приватний сектор. Про це повідомив інший високопосадовець з дипломатичних кіл, акцентуючи, що переговори з цього питання тривають.
22 січня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg News підкреслив, що для створення дієвих миротворчих сил необхідна участь американських військових. Він зазначив, що лише допомога з боку Європи не буде достатньою для протидії агресивній політиці Путіна.
Упродовж останніх тижнів європейські партнери України демонструють обережний оптимізм щодо ймовірності того, що Трамп не буде тиснути на Київ, щоб він розпочав передчасні мирні переговори з Росією.
Цього тижня Трамп висловив Москві загрозу ввести фінансові обмеження в разі, якщо Путін не зупинить бойові дії найближчим часом.