Борець ГУР розповів про своє повернення з російського ув'язнення.


В даний момент захисник перебуває на процесі відновлення.

Боєць міжнародного легіону ГУР Міноборони України Андрій із позивним "Тритя", який перебував у складі першого десанту, що летів до Маріуполя в березні 2022 року, потрапив до російського полону та пройшов Оленівку, розповів, яким було його повернення з неволі.

"На мою думку, 16 жовтня 2024 року мене вивели з барака. Людина з штабу, колаборант і колишній полонений, який почав співпрацювати з російськими військовими, назвав моє прізвище і натякнув, що, ймовірно, це обмін. Проте я своїм товаришам сказав, що повірю в це лише тоді, коли знову стану на українській землі. Мене тримав невеликий страх розчаруватися, адже завжди може статися щось непередбачуване: літак може потерпіти аварію, або ж у процесі щось піде не так. Як завжди, нюансів більш ніж достатньо", - поділився він у розмові з "Суспільне Чернігів".

Військовослужбовець підкреслив, що в момент втрати свободи стає очевидним, що це є найбільшим скарбом у твоєму житті.

"Коли наявні свобода та воля, ти здатен на все. Загалом, проблеми відсутні. Існують лише певні непорозуміння, які можна легко вирішити. Ти маєш цю можливість. У такі миті починаєш по-справжньому цінувати свою свободу та волю," - зауважив він.

За інформацією "Суспільного", Андрій входив до числа військових, які були звільнені під час обміну 18 жовтня 2024 року. Лише-но "Тритя" вирушив у напрямку Чернігова, як їх відвезли на кареті швидкої медичної допомоги.

Ми їхали трасою, коли нас зупинили. Представник мого підрозділу зупинився й дозволив мені зателефонувати дружині зі свого мобільного. Я сказав їй, що люблю, і вона відповіла тим же. Я не плакав, але вона розплакалася... Нас швидко відвезли до Києва, до центрального шпиталю. Там нас зустріли, як рідних. Жінки, трохи старші за мене, приймали нас з такою теплом, що створювалося відчуття, ніби я повернувся до бабусі - маленький хлопчик, який приїхав на канікули у село, - згадував "Тритя".

В Україні військовий служить вже близько трьох місяців. Наразі він проходить реабілітацію, але має намір знову повернутися до активних дій.

"Я вже подолав основні проблеми зі здоров'ям. Залишився лише місяць реабілітації, після чого маю намір повернутися до активного життя. Адже в Україні триває війна."

15 січня відбувся перший обмін полоненими з РФ у 2025 році. Україна повернула з російського полону 25 осіб. Координаційний штаб із поводження з військовополоненими тоді повідомив, що цього разу вдалося домогтися окремого формату для повернення тяжкохворих і поранених полонених.

Командир бригади "Азов", Герой України Денис Прокопенко, поділився інформацією про повернення військового з полону Російської Федерації. Він зазначив, що солдат "Азову" повернувся в критично важкому стані і страждає від тяжкої форми відкритого туберкульозу.

Related posts