Велика Британія почала приховану підготовку до можливого нападу з боку Росії та вносить зміни в свій "оборонний план", повідомляють ЗМІ.


Видання The Telegraph повідомило, що Сполучене Королівство проводить таємні підготовки до можливого військового нападу з боку Росії. В оновленому секретному "плані оборони батьківщини" буде визначено стратегію дій у перші дні після атаки на британську територію з боку ворожої держави.

Джерело інформації: "Європейська правда", цитуючи The Telegraph.

Деталі: Влада отримала завдання переглянути давні плани на випадок надзвичайних ситуацій, які вже 20 років не оновлювались, в контексті підвищення готовності країни до можливих військових дій через загрози з боку Кремля.

У таємному документі буде детально описано, яким чином уряд планує реагувати на оголошення війни. Це включатиме облаштування укриттів для безпеки урядовців та королівської сім'ї, організацію трансляцій від державних установ, а також стратегії з накопичення необхідних ресурсів.

Міністри висловлюють занепокоєння, що Велика Британія може не лише програти Росії та її партнерам у військових зіткненнях, але й виявитися нездатною забезпечити належний захист на власній території.

У Кремлі кілька разів висловлювали погрози на адресу Британії, застерігаючи про можливий напад через її допомогу Україні.

Експерти попередили, що країна вразлива до нападу на критичну національну інфраструктуру, включаючи газові термінали, підводні кабелі, атомні електростанції та транспортні вузли.

Оновлений таємний "план захисту країни" передбачає різні сценарії, в яких Британія може зіткнутися з ударами звичайних ракет, ядерних боєголовок або кібератак. Ці загрози не були настільки актуальними під час останнього значного перегляду плану, що відбувся до 2005 року.

План, створений Управлінням з питань стійкості Кабінету Міністрів, надасть рекомендації для прем'єр-міністра та урядових членів щодо ведення державних справ під час війни, а також визначить, у яких випадках їм слід шукати безпечне місце в бункері на Даунінг-стріт або в інших регіонах за межами Лондона.

Очікується, що будуть розглянуті військові стратегії щодо залізничної та дорожньої мереж, судів, поштової системи та телефонних ліній. Малоймовірно, що цей документ буде оприлюднено протягом найближчих десятиліть, якщо взагалі буде оприлюднено.

Кабінет міністрів вже розробив сценарій, за яким ворожа держава одночасно запускає ракети та кібератаки на національну інфраструктуру.

Аналіз ризиків, представлений у січні, вказав на те, що успішна атака "може призвести до втрат серед цивільного населення та представників екстрених служб", викликати значні економічні втрати та порушити функціонування критично важливих систем.

Представники оборонних відомств також закликали Великобританію створити свою індивідуальну версію ізраїльської системи "Залізний купол" для забезпечення захисту від ракетних нападів.

Минулого місяця представник Королівських ВПС повідомив, що якби перша ніч війни в Україні відбулася у Великій Британії, російські ракети прорвали б британську оборону і знищили об'єкти інфраструктури.

Британські чиновники виявляють особливу занепокоєність щодо газових терміналів та п'яти активних атомних електростанцій, які, за оцінками уряду, здатні вивільнити радіоактивні речовини по всій території країни. Це може призвести до "значних довгострокових наслідків для безпеки, здоров'я, навколишнього середовища та економіки" в разі атаки.

Новий британський план розроблено за зразком "Книги війни" - секретного досьє часів холодної війни з інструкціями щодо реагування уряду на ядерний удар, яке згодом було опубліковано в Національному архіві.

"Книга війни" включала в себе стратегії евакуації для прем'єр-міністра та важливих членів уряду, яких у випадку бомбардування Лондона планувалося перевести до бункера в Котсволдсі. Королева Єлизавета II повинна була втекти на королівській яхті.

Планування здійснюється на фоні підготовки міністрів до публікації Стратегічного огляду оборони, в якому буде проаналізовано ситуацію в збройних силах.

Міністерство оборони оголосило, що в рамках огляду буде розглянуто "можливості посилення внутрішньої безпеки", що може включати створення більш ефективної системи протиракетної оборони. Крім того, буде оцінено готовність Збройних сил до конфлікту після тривалого періоду скорочення чисельності особового складу.

Related posts