Британія в ОБСЄ: мир в Україні має бути "справедливим" і відповідати принципам Статуту ООН.
Велика Британія підтвердила свою підтримку незалежності та територіальної цілісності України, наголосивши на необхідності досягнення справедливого та стійкого миру відповідно до принципів Статуту ООН. Ці слова прозвучали від постійного представника країни при ОБСЄ Ніла Голланда під час чергового засідання Постійної ради організації у Відні.
"Ми наближаємося до тисячного дня конфлікту, який спочатку представлявся як триденна війна. Від самого початку ця війна була абсолютно безглуздою. Росія може ухвалити рішення про завершення цього конфлікту. Велика Британія підтверджує свою відданість незалежності та територіальній цілісності України, співпрацюючи з міжнародними партнерами. Ми будемо продовжувати притягати Росію до відповідальності та наполягати на справедливому і тривалому мирі, що відповідатиме принципам Статуту ООН та Гельсінському заключному акту", - зазначив він.
Британський посол підкреслив, що "після незаконної спроби анексії Криму Росією у 2014 році, протягом майже десяти років жителі Криму, зокрема кримські татари, зазнають постійних переслідувань, довільних арештів і насильницьких зникнень". Він також зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення в Україну РФ "ініціювала кампанію, спрямовану на знищення української культури та ідентичності на всіх нещодавно захоплених територіях".
Протягом 995 днів, що минули з початку агресії, Росія систематично атакувала школи, лікарні та житлові квартали по всій Україні. Тільки минулого тижня внаслідок російських обстрілів загинули 14 мирних жителів, серед яких була однорічна дитина, а ще 88 отримали поранення. Від лютого 2022 року тисячі українських цивільних осіб втратили життя, мільйони були змушені залишити свої домівки. Визначити справжній масштаб руйнувань надзвичайно складно, але такі міста, як Маріуполь, Буча та Харків, на власному досвіді відчули наслідки терористичної кампанії, націленої на дестабілізацію України, - підкреслив Голланд.
Він підкреслив, що "атаки Росії на цивільне населення, систематичне застосування тортур, примусові депортації та використання енергетичних ресурсів у військових цілях демонструють повну зневагу до людського життя".
Росія навіть звернулася по суттєву військову допомогу до Ірану та Північної Кореї. Розміщення тисяч військових з КНДР на російській території є ризикованим і легковажним кроком, що ще більше підриває безпеку Європи та посилює напруженість у регіоні Індійського та Тихого океанів. Росія покладається на підтримку інших держав, щоб живити свою військову машину і продовжувати страждання українського народу, - зазначив керівник британської місії в ОБСЄ.
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним "плану перемоги" України у війні з Росією. Він складається з п'яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО. Сьогодні ж Зеленський презентував план перемоги на саміті лідерів Євросоюзу.