"Захист від мобілізації: зміни в правилах та передумови цих трансформацій"
РБК-Україна у наведеній статті пояснює, які зміни відбулися в процедурах бронювання та які події цьому передували.
Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, до 15 листопада Кабінет міністрів України провів аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати від мобілізації своїх співробітників.
За підсумками проведеного аудиту виявлено ряд проблемних аспектів, які необхідно виправити. Тому, як стверджують представники уряду, нові зміни мають на меті підвищення прозорості та справедливості в цій сфері.
Відповідно до нових норм, критерії критичності підприємств на регіональному та галузевому рівнях тепер узгоджуватимуться з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Раніше цю функцію виконували органи місцевого самоврядування, які визначали, чи є підприємство або організація критично важливими.
Для приватного сектора уряд визначив наступні обов'язкові умови:
Передбачається, що ці нововведення сприятимуть запобіганню зловживанням і гарантуватимуть, що бронювання стосуватиметься лише справді важливих підприємств.
Окрім цього, всі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через платформу "Дія". Також відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
Нові правила вступлять в силу з 1 грудня. Однак для компаній, які вже отримали відстрочки, буде встановлений перехідний період до 28 лютого 2024 року. Протягом цього часу підприємства повинні оновити бронювання своїх співробітників відповідно до нових умов, незалежно від того, яким чином і коли це було зроблено.