Будівля Сікорського в центрі Києва перебуває в аварійному стані: хто несе відповідальність за її відновлення та чому процес затягується?


Цю інформацію в інтерв'ю для РБК-Україна поділився дослідник у галузі історії та архітектури Єгор Кравець.

Це приклад київського цегляного стилю кінця XIX - початку XX століття з елементами неоренесансу. Саме тут жив і працював Сікорський - творець перших у світі гелікоптерів, засновник компанії Sikorsky Aircraft, яка досі існує у США. Через дорогу від будинку встановлена мініскульптура в межах проєкту "Шукай", яка нагадує про видатного інженера.

Будівля частково пошкоджена, не має належної консервації та захисту. Власником є Міністерство оборони, яке, згідно з рішенням суду 2021 року, отримало зобов'язання укласти угоду про охорону та виконати роботи з ліквідації аварійних ситуацій. Проте Міноборони подало апеляцію, і лише в 2023 році вона була остаточно відхилена.

Будівля Сікорського продовжує руйнуватися (Віталій Носач/РБК-Україна)

У минулому році Міністерство культури дало згоду на передачу будівлі Київській громаді. Проте остаточне рішення ще має ухвалити Кабінет Міністрів, який досі не затвердив цей процес.

"Цей будинок належить генію світового масштабу. Проте зараз він занедбаний, без охорони і в занепаді," - зазначає Кравець.

Якщо будівлю передадуть на баланс міста, з'явиться можливість зберегти цю цінну архітектурну пам'ятку та організувати музей, присвячений Ігорю Сікорському. Проте, поки цього не відбулось, унікальна споруда продовжує зазнавати руйнувань.

Related posts