"Виявився надзвичайно жорстким": CNN про коментар Трампа стосовно конфлікту в Україні.
Нещодавні висловлювання Трампа стали одними з найрізкіших критик на адресу лідера Кремля.
Під час інавгураційної промови президент США Дональд Трамп не згадав про Україну. Проте через кілька днів він виклав свою позицію щодо війни, і вона виявилася більш жорсткою щодо Кремля, ніж можна було очікувати.
Цю інформацію повідомляє CNN. Автор дослідив висловлювання Трампа, в якому він стверджує, що російський лідер Володимир Путін має укласти угоду, оскільки він "знищує Росію", але не робить цього.
Зазначається, що Трамп був безпрецедентно різким, зосередившись на економічних збитках, завданих Росії війною.
"Я думаю, що у Росії будуть великі проблеми. Погляньте на їхню економіку. Подивіться на їхню інфляцію в Росії", - сказав президент США.
Американський лідер також вказав на вражаючі втрати, яких зазнала Москва в повномасштабному конфлікті з Україною. За інформацією західних чиновників, з моменту початку вторгнення близько 700 000 російських військових загинули або отримали поранення.
"Він навряд чи відчуває захоплення. Його справи складаються не найкращим чином. Я переконаний, що він із задоволенням завершив би цю війну," - зазначив Трамп, коментуючи ситуацію з Путіним.
Автор акцентував, що ці коментарі є одними з найбільш критичних, які Трамп зробив на адресу правителя Кремля. Його акцент на економічній складовій та толерантності Кремля до жахливих показників втрат свідчать про те, що "Білий дім усвідомлює, що Росія може перебувати під певним тиском часу, і має намір використати це в своїх інтересах".
"Раніше, під час своєї кампанії за Білий дім, і Трамп, і віце-президент Джей-Ді Венс висловлювали скептицизм щодо подальшої участі США в боротьбі в Україні, часто припускаючи, що Україна повинна погодитися на перемир'я з Росією, незважаючи на втрату своїх територій. Заява президента США про те, що він хоче зустрітися з Путіним, свідчить про те, що Трамп вважає, що його міжособистісне "мистецтво домовлятися" може прокласти дипломатичний шлях", - йдеться у матеріалі.
Обнадійливим для Києва є й те, що заява Трампа щодо допомоги Україні була зосереджена на необхідності збільшення витрат європейських членів НАТО, а не на припиненні підтримки з боку США. Трамп розпочав свою розмову з журналістами з критики членів НАТО в Європі, заявивши, що вони повинні виділяти на оборону 5% свого ВВП - майже вдвічі більше, ніж зараз витрачають багато з них.
Трамп акцентував, що Сполучені Штати фінансують допомогу Україні на 200 мільярдів доларів більше, ніж Європа.
"Це кумедно, адже це має значно більший вплив на них. Між нами величезний океан", - зазначив президент США.
Президент США Дональд Трамп, який склав присягу 20 січня, висловив свою любов до російського народу, але попередив, що, якщо не буде досягнуто угоди для припинення конфлікту між Росією та Україною, він змушений буде вжити відповідні заходи.
Так, Трамп сказав, що якщо угоду не буде укладено найближчим часом, "у нього не залишиться вибору", окрім як запровадити високі податки, тарифи і санкції на все, що Росія продає США та іншим країнам.
Американський керівник зазначив, що конфлікт в Україні можна вирішити як простим, так і складним способом. Однак, простий варіант буде більш бажаним.