"Це було б вкрай егоїстично" - зазначив Шольц, коментуючи пропозицію Трампа про надання США доступу до українських ресурсів в обмін на підтримку.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц засуджує пропозицію президента США Дональда Трампа пов'язати подальшу оборонну допомогу Україні з правами доступу до її цінної сировини.
"Це було б вкрай егоїстично, справжнім проявом егоїзму," - висловився Шольц після зустрічі з колегами з ЄС у Брюсселі.
На його думку, ці ресурси було б доцільніше спрямувати на відновлення держави після війни.
Ознайомтесь також: Ключовим є забезпечення Україні "максимально вигідної позиції" під час переговорів - Стармер під час бесіди з Шольцом.
3 лютого президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про своє бажання укласти угоду з Україною, яка б дозволила США отримати доступ до рідкоземельних мінералів, необхідних для виробництва електроніки.
"Ми маємо намір укласти угоду з Україною, відповідно до якої вони будуть забезпечувати нас своїми рідкоземельними елементами та іншими ресурсами", - зазначив Трамп.
На думку джерела, українська влада відкрита до укладення такої угоди. Проте, на момент написання, представники українського уряду не надали жодних коментарів щодо цієї заяви.
Наприкінці вересня 2024 року президент Володимир Зеленський відвідав Сполучені Штати, де представив свій "план досягнення перемоги для України" як демократам, так і республіканцям, зокрема, на зустрічі з Дональдом Трампом. Як стало відомо пізніше з розслідування журналістів Financial Times, два з п'яти пунктів цього плану були розроблені в Києві спеціально для Трампа. Перший пункт передбачає, що після завершення війни Україні пропонується замінити американських військових у Європі своїми солдатами. Друге важливе зобов'язання полягає в тому, що Україна готова поділитися своїми ключовими природними ресурсами з західними союзниками.
"Найбагатша країна в Європі за запасами рідкоземельних елементів - Україна. Вартість цих рідкоземельних елементів складає від двох до семи трильйонів доларів. Україна є житницею для світу, що розвивається. 50% всієї їжі, що поставляється в Африку, надходить з України. Це надзвичайно важливо, що українці готові співпрацювати з нами, а не з росіянами. Тому в наших інтересах переконатися, що Росія не захопить цю територію", - заявив раніше в інтерв'ю Fox News сенатор-республіканець Ліндсі Грем.