"Це не стосується мене": США не підтримають санкції проти Росії через позицію Трампа - NYT

Після розмови з Путіним Дональд Трамп заявив, що Україна й Росія мають самостійно домовлятися про мир. США не приєднаються до нових санкцій ЄС проти Кремля, а президент США вже говорить про торгівельні можливості з Росією після завершення війни.
Цю інформацію повідомляє газета The New York Times.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, насправді, дав зрозуміти, що він відмовляється від спроб досягнення миру між Росією та Україною, які раніше обіцяв втілити "протягом 24 годин". Це стало зрозуміло після його телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним, про що повідомляють засоби масової інформації, посилаючись на шість джерел, знайомих з темою обговорення.
"Трамп наголосив президентові Зеленському та європейським лідерам, що Росія і Україна повинні самостійно знайти шлях до мирного вирішення конфлікту."
Таким чином, він фактично вивів Сполучені Штати з процесу мирного врегулювання, поклавши всю відповідальність на учасників конфлікту.
Також Трамп не погодився підтримати новий раунд санкцій проти Росії, що ініціюють Велика Британія та Європейський Союз. Це стосується набору обмежень, які вводяться у відповідь на російські удари дронами по українських містах.
"Нові санкції проти Росії ускладнили б бізнес-можливості," -- зазначив представник адміністрації США.
За даними журналістів, після розмови з Путіним Трамп зробив публічний допис, в якому фактично підтвердив намір зосередитися не на війні, а на майбутній співпраці з Росією.
"Трамп заявив, що Росія прагне налагодити масштабну торгівлю зі Сполученими Штатами після завершення цього жахливого конфлікту, і я з ним згоден."
Екс-посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк, яка покинула свою посаду минулого місяця, висловила свою критику щодо нових напрямків політики Білого дому:
"З моменту початку президентства Трампа політика була зосереджена на тиску на жертву — Україну, замість того, щоб націлюватися на агресора — Росію," — зазначила Брінк.
Хоча Трамп у травні погрожував новими санкціями у разі зриву 30-денного перемир'я, після розмови з Путіним він фактично відмовився від своїх слів.
"Якщо перемир'я не буде дотримано, США та партнери запровадять нові санкції", -- писав Трамп 8 травня.
Проте вже 20 травня ці заяви були забуті. Президент США не підтвердив жодного з цих зобов'язань ні публічно, ні під час розмови з європейськими лідерами.
На відміну від Сполучених Штатів, Велика Британія 21 травня запровадила нові санкції, які торкнулися військової, енергетичної та фінансової галузей Російської Федерації.
"Нещодавні дії Путіна знову виявили його справжнє обличчя як агресора, який підбурює до конфліктів", – зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.
У повідомленні уряду Великої Британії не йдеться про Сполучені Штати. Натомість вказується, що Європейський Союз працює над 17-м пакетом санкцій проти Росії в тісній співпраці з іншими союзниками.
Відомий європейський представник розповів журналістам, що Сполучені Штати не були активно залучені до створення нових санкцій, а заява Трампа скоріше була "драматичним елементом, ніж справжнім тиском".
Незабаром питання щодо підтримки України може стати основною темою палких дебатів на самітах G7 у Канаді та НАТО в Гаазі. На останньому з цих заходів керівники країн розглядатимуть стратегічний план для тривалої підтримки Києва та забезпечення безпеки східного флангу Альянсу. Особливу увагу приділять тому, чи готовий Трамп дотримуватися статті 5 НАТО у разі агресії Росії проти одного з союзників.
Нагадуємо, що Захід висловив розчарування після телефонної бесіди між Трампом і Путіним. В європейських країнах підкреслили ризик посилення агресії з боку Росії.