Часник швидко розростеться до вражаючих розмірів і зберігатиме свіжий вигляд до серпня: ось які рідкісні добрива використовувати в квітні-травні.

Отримати хороший урожай часнику неважко, якщо знати, чим підживлювати.
Озимий часник активно розвивається в період з квітня по травень, коли відбувається інтенсивне нарощування зеленої маси та формування головок. У цей час рослинам необхідний високий рівень азоту в ґрунті. Проте для ярого часнику слід уникати використання таких потужних добрив, як дріжджі або аміак, оскільки на ранніх етапах весни культура ще не готова до активного росту. Ознайомтеся з найкращими добривами для часнику, які підійдуть на кінець весни.
Корисна рекомендація: після застосування будь-якого добрива з переліку, варто пролити рослину чистою водою - це допоможе активним компонентам краще засвоїтися.
Найперше весняне підживлення, яке обов'язково потрібно внести під часник, готується з додаванням аміачної селітри. Усього 10-15 грамів засобу розбавляють у відрі води і поливають часник під корінь, коли в нього з'являться 3-4 справжніх листочки. Витрата - два-три літри розчину на кожен квадратний метр грядки. Крім аміачної селітри, можна використовувати настій коров'яку, який розводиться в пропорції 1:10 або пташиний послід у пропорції 1:20.
Багато городників вважають, що найкраще добриво для часнику навесні, яке допоможе рослині сформувати велику і здорову головку, - це зола. Розчин на основі такого компонента можна готувати, якщо ви прихильник натуральних підживлень. Потрібно розвести склянку золи у відрі води і полити рослину під корінь. Непогано показують себе і комплексні добрива, наприклад, нітрофоска, та й потрібно його небагато - дві столові ложки на відро води.
Перевірений і ефективний народний засіб, яким користуються досвідчені дачники, - настій із цибулевого лушпиння. Таке підживлення для часнику навесні захистить рослину від пожовтіння листя і грибкових захворювань. Вам потрібно взяти дві жмені лушпиння, залити їх двома літрами окропу і залишити на 24 години. Добриво, що вийшло, розбавити водою у співвідношенні 1:2 і поливати часник під корінь. Лушпиння забезпечує часник потрібними йому мікроелементами і запобігає пожовтінню листя.
З тією ж метою можна використовувати аміак, тобто, нашатирний спирт. На відро води потрібно влити дві столові ложки й отриманим розчином відразу поливати рослину під корінь. Аміак насичує рослину азотом, який легко засвоюється, і допомагає культурі розвиватися навіть за нестачі живлення.
Існує суттєва різниця між збільшенням зеленої маси та активізацією росту. У першому випадку рослина нарощує кількість своїх листочків, тоді як у другому спостерігається стимуляція всіх життєвих процесів — не лише листя, а також кореневої системи та стебел.
Для того щоб пришвидшити дозрівання часнику, можна скористатися дріжджами як добривом. У відрі теплої води розчиніть 10 грам сухих дріжджів і додайте одну столову ложку цукру. Після цього добре перемішайте розчин і дайте йому настоятися протягом двох-трьох годин. Потім полийте отриманою сумішшю рослину безпосередньо під корінь. Це підживлення не лише активізує ріст часнику, а й зміцнить його здоров'я.