У відповідь на загрозу з боку Китаю, Тайвань організує найбільші військові тренування в своїй історії.

Навчання під назвою "Хань Куан", що стартують сьогодні, триватимуть десять днів. Це вдвічі перевищує звичайну тривалість таких заходів, які проходять з 1984 року. Всього до навчань залучать більше 20 тисяч резервістів.
Цивільні особи також активно залучені, що підтверджується тим, що підвали великих супермаркетів використовуються в якості укриттів від бомб.
Крім того, місцева влада архіпелагу з населенням 23 млн осіб також перевіряє свою здатність забезпечувати основні послуги та розподіляти товари в умовах кризи.
Чіє Чун, незалежний науковий співробітник Інституту національної оборони та безпеки в Тайбеї, який є аналітичним центром, що співпрацює з урядом, роз'яснив основні аспекти цих навчань.
"Мета навчань "Хань Куан" цього року - зміцнити здатність Тайваню чинити довгостроковий опір і підвищити стійкість як військових, так і громадянського суспільства, на чому наполягав президент Лай Цзін-де", - сказав він.
На думку Чуна, цьогорічне планування навчальних заходів більш точно відображає можливі реальні ситуації, які можуть виникнути у разі військового вторгнення Китаю на Тайвань.
З моменту, коли Лай Цзін-де зайняв пост президента минулого року, він визначив підготовку Тайваню до можливого нападу з боку Китаю як один із ключових напрямків своєї політики. У останні тижні він провів ряд виступів по всій країні, закликаючи населення до єдності в боротьбі проти китайської загрози.
Дії Лая в значній мірі були реакцією на посилення військової активності Китаю: з моменту його призначення на посаду, армія КНР регулярно здійснювала навчання поблизу острова.
Тайвань повідомив, що в травні Китай щоденно розміщував у водах регіону десятки військових кораблів і суден урядового призначення, охарактеризувавши цю діяльність як кампанію інтенсивного тиску.
Чіє Чун зазначив, що однією з причин, чому Тайвань продовжив військові навчання до 10 днів, є потреба протестувати новітні системи озброєння, зокрема безпілотники. Ця технологія продемонструвала свою значущість у конфлікті в Україні, і Тайбей вважає їх дедалі важливішими для своєї оборонної стратегії.
"В даний час військові працюють над створенням оперативних рекомендацій та тактики використання безпілотних літальних апаратів, а також розробляють заходи для протидії китайським БПЛА. Ці навчання можуть стати платформою для перевірки та вдосконалення попередніх проектів цих рекомендацій", - зазначив він.
Також, за його словами, цього року навчання більше уваги приділятимуть міським боям, ніж торік, що є ознакою того, що військові чиновники Тайваню налаштовані менш оптимістично, ніж торік, стосовно можливості зупинити НВАК, яка швидко розвивається, на морі та в повітрі.