Чи доречно батькам цілувати своїх дітей у губи? Психологи висловили свою думку на це питання.
Такі поцілунки можуть завдати шкоди дитині.
Американській лікар вважає, що батьки, які цілують дітей у губи, роблять поганий вчинок. За словами Шарлотти Резнік, такі поцілунки можуть нашкодити дитині, бо цей проявів ніжності "надто сексуальний".
Рот є чутливою частиною тіла, а поцілунок у губи може викликати різноманітні емоції у дитини. У віці від 4 до 6 років діти починають усвідомлювати свою сексуальність, тому важливо уникати ситуацій, які можуть призвести до плутанини в їхніх почуттях. Крім того, діти можуть спостерігати за проявами affection між батьками, такими як поцілунки, і сприймати це як вираження любові між чоловіком і жінкою.
"Губи та рот слугують особистими межами дитячого тіла. Коли ви цілуєте дитину в губи, ви сигналізуєте їй, що її фізичні кордони є відкритими, і що хтось може безперешкодно вторгнутися у її особистий простір", - зазначила Резнік.
Окрім того, стоматологи рішуче заперечують такі поцілунки, оскільки вважають, що вони є шляхом поширення різних бактерій.
Лікарі попереджають, що існує ймовірність передачі захворювань, таких як грип, Covid-19 та інших респіраторних інфекцій, якщо ви цілуєте дитину в губи або на обличчя. Ваша слина може нести ризик передачі гепатиту B, якщо ви є носієм вірусу, особливо якщо ваша дитина не отримала всі необхідні щеплення.
Не всі спеціалісти в галузі психології поділяють думки Шарлотти Резнік, вважаючи, що поцілунки в губи між батьками і дітьми не є сексуальним проявом.
"Обговорювати такі питання з батьками є неприйнятним. При висловленні критики часто не враховуються унікальні стосунки, що існують між батьками та їхніми дітьми, а також не сексуальний характер поведінки, що може бути її причиною", - підкреслює клінічний психолог з Сіднею Хізер Ірван-Рандл.
Вона додала, що також не враховуються культурні питання.
"Ми виростаємо в середовищі, де поцілунки в щоки та губи вважаються звичайною практикою. Однак, якщо ви переїдете на північ Британії, зокрема в деякі регіони Шотландії, ви зрозумієте, що це може бути не завжди прийнятно навіть для дорослих. В Італії ж це питання навіть не виникає — там усі цілуються з усіма, і це є невід'ємною частиною їхньої культури", - зазначає психолог.
Набагато небезпечніші за такі поцілунки і дотики ті, які можуть завдати глибокої образи дитині. Наприклад, це можуть бути дотики, про які потрібно мовчати, і які дитина не повинна розголошувати нікому.
Психологи зазначають, що багато дітей починають просити своїх батьків припинити цілувати їх у губи, коли вони вступають у молодшу школу. Спочатку це викликано соромом перед однокласниками, а згодом - соціальними нормами, адже в підлітковому віці такі прояви близькості стають менш прийнятними.