Чи слід відправляти дитину з нежитем і кашлем до дитячого садка: в інтернеті розгорнулася жвава дискусія, де батьки діляться досвідом європейських країн.
В одній з соціальних мереж виникла дискусія, чи можуть батьки приводити дітей у садок у хворобливому стані. Українці наводили різні приклади та ділилися своїм та досвідом, який вони отримали в інших країнах Європи.
Психологиня та інструкторка з дитячої безпеки Олена Лізвінська закликала до активного обговорення у своєму дописі на Facebook. Вона поділилася враженнями від спостереження за суперечкою між матерями, які обмірковували, чи варто відпускати дітей з кашлем та нежиттю до дитячого садка. Фахівець звернулася до батьків з проханням поділитися своїм досвідом у цій справі.
Українці активно ділилися своїми переживаннями. Чимало батьків зазначили, що в разі перших ознак застуди вони намагаються залишити дітей вдома. Однак багато інших користувачів вказали, що якщо діти дошкільного віку не проявляють небезпечних для оточуючих симптомів чи ознак вірусних захворювань, то їхнє відвідування дитячого садка є цілком прийнятним.
"Зараз я перебуваю в Німеччині. Тут вважається звичайним приводити до садочка чи школи дітей, які трохи нездорові. Спочатку це викликало у мене подив, але тепер я слідую їхньому прикладу."
"В сусідньому садочку одна мама на 3-й день вітрянки привела дитину ( бо вона працює, з дитиною сидіти не може). Вихователька не прийняла дитину, посилаючись на відсутність довідки. То мама її купила у педіатра. Тепер епідемія не лише в садочку, а і на районі. І юрба злих батьків".
В Ірландії існує список ознак, при яких рекомендується залишатися вдома. Серед них є блювання, але нежитю немає.
"Завжди лікуємось вдома. Крім вірусів не подобається , коли дитина жаліється, що весь день обличчя витирав, бо хтось весь час слюнями та соплями бризкав йому в обличчя, коли чхав та кашляв. Тим батькам норм, а нам не дуже, ходити в чужих соплях та слюнях і потім з температурою 40,2".
Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про те, у чому полягають особливості європейських дитячих садків у порівнянні з українськими.