Чи може США вийти з НАТО під час президентства Трампа: думки фахівців.


Цю інформацію надали фахівці у статті РБК-Україна під заголовком "НАТО за часів Трампа: чи можливий вихід США з альянсу і які наслідки це матиме".

На думку Павла Жовніренка, голови правління ГО "Центр стратегічних досліджень", є ймовірність, що Трамп перестане погрожувати виходом США з НАТО. Раніше республіканський політик використовував цю тактику, аби спонукати союзників по альянсу підвищити свої витрати на оборону до 2% від ВВП, що, на думку експерта, було формою "шантажу".

Водночас термін "платити за рахунками" може мати більш широке значення, і не виключено, що Трамп висуне нові вимоги, пов'язані з конкретними країнами-учасниками альянсу. На даний момент не всі члени альянсу змогли досягти цільового рівня витрат на оборону у 2% від їхнього ВВП.

"Не можу собі уявити, що формально Сполучені Штати вийдуть з НАТО, але яке саме ставлення буде до статті 5 і до допомоги іншим країнам альянсу - це відкрите питання", - зазначив аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд.

Жовніренко зазначив, що стратегія невтручання відповідає історичним моделям поведінки Вашингтона під час глобальних конфліктів. У майбутньому Сполучені Штати намагатимуться уникати прямої участі у військових діях, аналогічно тому, як це спостерігалося під час обох світових воєн.

"Я не прагну стати пророком, але здається, що Сполученим Штатам може знадобитися новий Перл-Харбор, щоб вони нарешті почали діяти," - зазначив фахівець.

Протягом свого першого терміну на посаді президента Трамп urged allies в рамках НАТО активізувати свої зусилля щодо виконання фінансових зобов'язань, зокрема, шляхом підвищення витрат на оборону до мінімуму 2% від валового внутрішнього продукту. Після старту масштабних бойових дій...

В результаті повномасштабного конфлікту в Україні західні країни змушені були суттєво підвищити свої військові витрати.

Екс-лідер Європейської ради Шарль Мішель висловив думку про важливість переходу Євросоюзу до "військової економіки" у відповідь на можливу загрозу з боку Росії.

Норвегія, своєю чергою, як писали ЗМІ, через розташування поблизу стратегічно важливого моря, також планує подвоїти свої військові витрати протягом наступних 12 років.

Related posts