Тепер очищення унітазу стало простим завданням: які засоби використовувати для видалення вапняного нальоту.

Унітаз - це найнеприємніша частина прибирання в будь-якому будинку. Часто навіть дорогі засоби безсилі в тому, щоб прибрати вапняний наліт в унітазі, і доводиться довго терти його щіткою.
Раніше ми також розповідали, як прибрати цвіль у ванній між плитками за методом професійної прибиральниці.
Пол Кеннард, експерт з HomeServe, розповів виданню Express про способи очищення сантехніки за допомогою натуральних засобів та про те, як запобігти появі нового нальоту.
Він зазначив, що суміш білого оцту та харчової соди чудово руйнує ці відкладення. Експерт розкрив свій рецепт, як прибрати вапняний наліт в унітазі.
Кеннард рекомендує: "Щоб позбутися вапняного нальоту, щомісяця вливайте 125 мл білого оцту в унітаз і залишайте на півгодини перед чищенням. Для підвищення ефективності, під час очищення посипте щітку для унітазу харчовою содою."
За його словами, хоча це ефективний засіб, наліт все одно повернеться. Усе ускладнюється тим, що інші поверхні теж можуть покриватися цими відкладеннями і в результаті прибирання затягнеться.
Не менш важливим є не лише вибір засобу для видалення вапняного нальоту, а й способи його попередження. Кеннард зазначає, що обробка проблемних ділянок дитячою олійкою допоможе не тільки усунути існуючі плями, а й сформувати захисний бар'єр від утворення нового нальоту.
На жаль, це працюватиме тільки із зовнішньою частиною туалету - внутрішню доведеться регулярно мити.
"Для збереження свіжості вашого туалету та уникнення утворення вапняного нальоту, експерт радить виконувати швидке прибирання двічі на тиждень."
Він рекомендує очищати унітаз оцтом та содою приблизно один раз на місяць. Також важливо регулярно дезінфікувати щітку для унітазу. Для цього можна використовувати оцет, відбілювач або інші ефективні засоби для чищення. Досить раз на тиждень замочити щітку в такому розчині, а між використаннями промивати її мильною водою.
Вапняний осад на сантехнічних приладах виникає в областях з жорсткою водою, яка містить підвищену кількість кальцію та магнію. Коли вода випаровується, ці мінерали осідають, поступово нагромаджуючись і формуючи характерний наліт. Для усунення цієї проблеми необхідно використовувати фільтрацію або систему пом'якшення води.