Що може спостерігати валютний ринок у квітні: думка експерта з банківської справи.

Український ринок валюти демонструє стабільність, незважаючи на інформаційний хаос та військові загрози. Протягом найближчих тижнів значних змін у валютному курсі не прогнозується.
Цю інформацію озвучив Тарас Лєсовий, керівник департаменту казначейства Глобус Банку, у коментарі для РБК-Україна.
За його словами, у період з 7 до 13 квітня кон'юнктура ринку не зміниться суттєво. Посилення монетарної політики, зокрема підвищення облікової ставки до 15,5% і зростання доходів за депозитними сертифікатами до 19%, сприяє зміцненню гривні та популяризації гривневих вкладів.
Існують також умови, які можуть сприяти "замороженню" цін на споживчі товари, що значно знизить тиск з боку зовнішніх факторів на валютний ринок.
"На ринку також запровадять режим 'керованої гнучкості', що означає, що зміни курсів залишаться незначними. Очікується, що періодично будуть спостерігатися коливання трендів від висхідного до спадного, але ці коливання будуть незначними. Різниця між курсами на міжбанківському та готівковому ринку майже не буде помітною", -- підкреслив банкір.
Сезонні чинники, зокрема діяльність фермерів, які мають можливість реалізовувати надлишок іноземної валюти перед початком посівної кампанії, сприяють стабілізації валютного ринку. Це, у свою чергу, дає змогу Національному банку зменшити обсяги валютних інтервенцій.
Окрім цього, напередодні Великодня обсяги валюти в обмінних пунктах зростають, оскільки люди реалізують її для покриття святкових витрат. Це допомагає підтримувати певну рівновагу на валютному ринку та сприяє стабільності обмінного курсу. На даний момент немає економічних причин для підвищення курсу.
"Натомість вплив "масової інформації" також не зашкодить валютному ринку. Попри новинне розхитування суспільних настроїв, навряд чи виникнуть зародки паніки, ажіотажу на готівкову валюту. Звісно непрямо на ринок може тиснути ситуація на фронті, питання можливих умов перемир'я, однак цей чинник не працюватиме окремо від економічних факторів", -- додав Лєсовий.
Згідно з оцінками фахівця, в період з 7 по 13 квітня курс американського долара буде коливатися в межах:
Прогнозується, що середня різниця між курсами міжбанківського обміну та готівки становитиме нуль гривень.
Протягом тижня курси будуть змінюватися в діапазоні 1-1,5% від початкового значення.
"Незважаючи на інформаційний тиск з усіх боків (фронтова ситуація, питання мирних переговорів, численні внутрішні конфлікти тощо), валютний ринок залишається під надійним контролем. Регулятор, як ключовий учасник ринку, буде діяти обдумано і професійно, що виключає можливість будь-яких значних коливань курсу", - зазначив банкір.
Нагадуємо, що голова Національного банку України Андрій Пишний оголосив про плани в найближчому майбутньому замінити звичну монету копійка на нову, більш патріотичну валютну одиницю — шаг.