Чому очі котів і акул світяться вночі: результати досліджень вчених


Хоча акули та коти належать до зовсім різних класів тварин, еволюція надала їхнім очам подібну особливість. Це так звана tapetum lucidum — шар тканини, розташований за сітківкою. Він відбиває світло та допомагає спрямовувати його до фоторецепторних клітин.

Про це пише IFLScience.

Таким чином, зір тварин має подвійну здатність вловлювати слабке світло в умовах сутінків. Tapetum lucidum, що в перекладі з латини означає "світиться або дзеркальний шар", є причиною того, чому очі акул, котів та багатьох інших представників фауни світяться в темряві.

Вважається, що білі акули мають здатність бачити в темряві в десять разів краще, ніж люди. Вони виходять на полювання в сутінках або перед світанком, оскільки в цей час їх жертви важче помітити. Tapetum lucidum у білих акул складається з кристалів гуаніну, який є азотистою основою ДНК і РНК.

Коти теж полюють у темряві. Кристали їхнього tapetum lucidum збудовані із рибофлавіну та цинку. Це нутрієнти, які тварина засвоює з їжею. Організм котів не виробляє цих вітамінів. Тож при їх тривалій нестачі тварини починають гірше бачити у темряві.

Раніше було зазначено, що японські дослідники встановили взаємозв'язок між генетичними особливостями домашніх котів і їхньою поведінкою.

Related posts