Чому в Сполучених Штатах та Європі обручки носять на лівій руці: причина полягає не лише в релігійних традиціях.


Існує безліч причин, чому люди продовжують дотримуватися стародавніх звичаїв.

Дарують і одягають каблучки на палець люди вже дуже давно, ця традиція бере свій початок ще в Стародавньому Римі. Тоді вважалося, що якщо вдягнути прикрасу на ліву - привернеш нещастя, тому оптимальним і надійним варіантом стала права рука.

У нашій країні наречені вчиняють так само, але на якій руці носять обручку в інших країнах - дізнайтеся з нашого матеріалу.

Англійці, португальці, поляки, французи, ірландці, шведи, швейцарці, румуни, чехи, новозеландці, канадці, бельгійці та представники інших націй вже давно визначили, на якому пальці найзручніше носити весільну обручку.

Обрали безіменний палець, оскільки вважали, що саме через нього проходить "вена кохання", яку згодом медики назвали нервом. Згідно з деякими джерелами, перші, хто почали носити каблучку саме на четвертому пальці, були мешканці Середземномор'я. Носіння цього символу міцного шлюбу на лівій руці стало характерною рисою західних традицій.

Цікаво, що в Німеччині та Нідерландах весільні традиції починаються значно раніше, ніж саме святкування весілля. Тобто:

Каблучка на правій руці дасть зрозуміти, що відбулася зміна статусу чоловіка чи жінки.

В Італії традиційно обручка після весілля носиться лише на лівій руці. Бажано, щоб це було скромне прикраса без зайвих деталей. Місцеві жителі вважають, що чим простіша обручка, тим гармонійніше буде подружнє життя. У випадку смерті одного з подружжя, вдова або вдівець переносить каблучку на праву руку.

Цікавий факт: у багатьох країнах Заходу існує правило - якщо наречена передумала виходити заміж, вона має повернути каблучку, яку їй подарували під час заручин. Так відбувається з двох причин. Перша - як правило, на заручини дарують дуже дорогу прикрасу з великим діамантом, а заручаються звичайними каблучками простіше. Друга - часто католики вважають за краще передавати у спадок обручки для заручин, тобто, цілком може бути, що новоспеченій нареченій принесли в дар старовинну каблучку прабабусі, а якщо дівчина передумала, сімейна реліквія не повинна залишитися з нею.

Американці вже давно вирішили, на якому пальці носити обручки у своїй країні. Як відомо, США є "кулінарною сумішшю" безлічі культур, що робить їх унікальними у світі з точки зору національної та расової різноманітності. Крім того, на території країни продовжують існувати корінні народи.

Зазвичай як жінки, так і чоловіки надягають обручки на ліву руку. Найчастіше дівчина має на пальці дві каблучки: одну, яку їй подарували під час заручин, та іншу, що її обранець одягнув під час святкової церемонії. Чоловік же в цій ситуації отримує лише одну обручку, яка символізує їхній союз.

Існує припущення, що вибір лівої руки для носіння обручки обумовлений не лише симпатією до католицизму, але й прагматичністю. Оскільки більшість людей є правшами, ліва рука зазвичай менш активна, що зменшує ймовірність випадкової втрати обручки або каменю, що в ній.

У всіх країнах, де православ'я є панівною релігією, обручка під час весільного обряду традиційно носиться на правій руці. Це явище можна спостерігати серед населення сучасних незалежних держав, які раніше входили до складу СРСР. Цікаво, що в часи Київської Русі обручки одягали на вказівний палець, оскільки він був найбільш помітним, що слугувало для підкреслення соціального статусу.

Праву руку обирають і жителі Йорданії та Індії, але в них причина інша - ліва рука "брудна", тому каблучку, як символ любові, вірності та відданості, носити на ній не можна.

Іспанці, колумбійці, перуанці, венесуельці та кубинці відзначаються тим, що носять обручки на правій руці, навіть незважаючи на те, що більшість населення цих країн є католиками. Це явище, ймовірно, має корені в історії, адже їхні предки прикрашали праву руку, і ця традиція спочатку стосувалася лише жінок. З часом ця звичка передалася їхнім нащадкам.

Related posts