Чому використання "аварійки" не звільняє водія від обов'язку дотримуватись правил зупинки: роз'яснення від правоохоронців.
Багато водіїв помилково вважають, що ввімкнення аварійної сигналізації дозволяє їм зупинятися де завгодно без ризику отримати штраф.
Проте це не так. Поліція підкреслює, що аварійка призначена для попередження інших учасників руху про проблеми, але не звільняє водія від обов'язку дотримуватися правил дорожнього руху, пише Аvtosota.
Аварійна сигналізація слугує для інформування інших водіїв про нештатні ситуації, але не є виправданням для зупинки в заборонених місцях, таких як зони з написами "Зупинка заборонена".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дорожчають зимові шини
Навіть якщо водій активує аварійні сигнали, це не звільняє його від відповідальності за порушення правил зупинки та паркування.
Якщо у водія справді трапилася непередбачена ситуація з автомобілем, лише активації "аварійок" буде недостатньо. Відповідно до правил дорожнього руху, також обов'язково потрібно розмістити знак аварійної зупинки.
У межах міської території його розміщують на відстані 15 метрів від автомобіля, тоді як за межами міста - на 30 метрів. Цей знак не тільки сприяє підвищенню безпеки на дорогах, а й допомагає запобігти можливим непорозумінням із правоохоронними органами.