Чому слід відмовитися від слова "давай" у спілкуванні: як правильно формулювати свої думки.
Чому потрібно викинути зі свого мовлення слово "давай" та як говорити правильно, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на тренера з ораторської майстерності Павла Мацьопу в Instagram.
Експерт зазначив, що українці щоденно припускаються помилки, вживаючи слово "давай" у таких фразах, як "давай зробимо" чи "давай підійду".
"Перейдемо до суті. Цей вираз є прямим запозиченням з російської мови і не відповідає нормам української мови. У нас наказовий спосіб формується у другій особі однини та першій особі множини," - зазначив Павло Мацьопа.
Він зазначив, що в першому варіанті використовуються форми "читай" і "працюй", тоді як у другому - "читаймо" і "працюймо".
Наприклад, ось як це може виглядати:
"Ці альтернативи надають мові більшої природності та виразності. Використання терміна 'давай' є доцільним у ситуаціях, коли він супроводжує іменник або вказує на дозвіл чи заклик до виконання певної дії," - зазначає експерт.
Наприклад, ось як це може виглядати:
"У подібних конструкціях це не є помилкою, оскільки вони виконують роль заклику до дії, не спонукаючи до спільного виконання, а лише закликаючи до виконання простого завдання," - зазначає Павло Мацьопа.
Він рекомендує дотримуватися наступних принципів: