Цієї зими агресори планують захоплення міст, що розташовані поблизу фронту: які попередження надходять від ISW.
Окупантам належить перевага в артилерії, проте вони зазнають труднощів у просуванні через атаки безпілотників від Сил оборони.
Цієї зими окупаційні сили сконцентрують свої зусилля на захопленні українських міст, що знаходяться поблизу лінії фронту, застосовуючи тактику міських боїв. Водночас супротивник прагне зменшити переваги безпілотників Збройних сил України та подолати можливі обмеження у використанні своєї бронетехніки.
Як повідомляє Інституту вивчення війни (ISW) з посиланням на інтерв'ю російського пропагандиста, окупанти хочуть відійти від боїв у відкритих полях. Йдеться про нагородженого Кремлем засновника та директора телеграм-каналу "Рибар" і проекта в соціальних мережах Михайла Звінчука.
Він розповів, що пріоритетом для ворога будуть Торецьк, Покровськ та Курахове. Зокрема, загарбники готуються почати битву за Покровськ і підійдуть до нього з півдня і південного сходу після нещодавнього захоплення Селидового.
Аналітики зазначили, що Звінчук є помітною фігурою в російській медіа-середовищі, має тісні зв’язки з Кремлем і, ймовірно, володіє важливою інсайдерською інформацією. Водночас нещодавні активізації окупантів у територіях Куп'янська та Часового Яру можуть свідчити про підготовку до наступальних дій у зимовий період 2024-2025 років.
Експерти ISW вважають, що захоплення Куп'янська або Часового Яру суттєво вплине на тактичну ситуацію на фронті. Це створює ризики для ключових оборонних рубежів Збройних Сил України в цих зонах.
"Останні дії російських військових у цих містах можуть суттєво загрожувати, хоч і не миттєво, проте все ж серйозно знизити рівень безпеки українських оборонних позицій на обох фронтах", - застерігають експерти.
За словами Звінчука, окупанти хочуть збільшити свої бойові можливості цієї зими. Особливо це стосується дронів, через "важливість війни безпілотників" у цей період року.
Як він пояснив, окупанти мають перевагу у артилерії, однак не можуть просуватись через атаки БПЛА Сил оборони. Росіяни вважають, що краще підготовлені й оснащені війська зможуть ефективно протистояти українським операторам дронів.
На думку експертів, російське військове командування може розглядати міські бої як оптимальну тактику для ведення піхотних операцій. Висотні будівлі здатні надати їм більш ефективне укриття від українських безпілотників, ніж дерева, які ростуть на відкритих просторах.
В ISW припускають, що керівництво країни-агресорки також намагається уникнути збільшення витрат, яке природньо виникає при просуванні бронетехнікою та піхотою сільськими полями і населеними пунктами.
Експерти вважають, що російське військове керівництво, ймовірно, дійшло висновку, що нейтралізація переваг українських безпілотників і зменшення втрат серед російської бронетехніки під час боїв у містах є вартими великої кількості людських втрат серед росіян, які можуть виникнути внаслідок виснажливих наступальних дій у прифронтових населених пунктах.
За кілька днів війна між Росією та Україною досягне важливої віхи - 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення. Ветеран російсько-українського конфлікту, майор у відставці Олексій Гетьман, висловив три можливі сценарії, які можуть реалізуватися у 2025 році.
Колишній полковник військової розвідки Великої Британії Філіп Інгрем висловив думку, що в разі мирних переговорів між Україною та Росією оптимальним результатом для завершення конфлікту могла б стати демілітаризована зона. Проте, існує один суттєвий аспект, на який слід звернути увагу.