Мета – розвіяти стереотипи: провідна компанія України фокусується на професійно-технічній освіті.


Компанія Метінвест має намір відновити профорієнтаційні програми у професійно-технічних навчальних закладах та школах, які були тимчасово зупинені через військові дії.

Про це повідомила директорка департаменту підбору, адаптації та розвитку персоналу компанії "Метінвест" Світлана Судакова на освітній конференції в Києві, де обговорювали навчання в умовах війни, відновлення освітнього доступу і реформу профільної середньої освіти.

Панельна дискусія "Профтехи майбутнього" була присвячена обговоренню взаємодії між державою, профтехами й бізнесом і пошуку нових форматів співпраці. У дискусії взяли участь представники Метінвесту, Interpipe і Kernel -- трьох великих компаній, які співпрацюють із закладами професійної технічної освіти по всій Україні.

Метінвест підтримує довгострокові відносини з професійно-технічними закладами у всіх регіонах своєї присутності. Хоча у нас накопичено багато досвіду, на жаль, чимало проєктів з профорієнтації в професійно-технічних училищах, школах та інших закладах середньої освіти наразі призупинено. Всі вони чекають на свій час, і як тільки з'явиться можливість, ми відновимо ці проєкти. Ми продовжимо боротися зі стереотипами про те, що вступ до професійно-технічного закладу означає відсутність перспектив. Діти мають отримати більше інформації про гірничо-металургійні професії, зрозуміти, як вони працюють, як їх опанувати, і, найголовніше, яку перспективу це відкриває. "Діти повинні бачити перспективи та нові можливості," — зазначила у своєму виступі Світлана Судакова.

Вона також зазначила, що в Метінвесті наразі відкрито чотири тисячі вакансій, і значна частина з них орієнтована на молодь.

Модератор дискусії, заступник міністра освіти і науки України, відповідальний за цифровий розвиток, трансформації та цифровізацію, Дмитро Завгородній поділився, що відвідував професійно-технічні заклади, з якими співпрацює Група Метінвест.

"Ми плануємо змінити підхід до співпраці з бізнесом, який є нашим головним стейкхолдером, партнером та клієнтом. Наступного року ми прагнемо розширити кількість форматів партнерства, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню можливостей для працевлаштування", -- зазначив Завгородній.

Метінвест заснував приватний гірничо-металургійний університет під назвою Метінвест Політехніка. Цього року відбувся перший випуск спеціалістів за сучасними інженерно-технічними напрямами: 143 магістри тепер здатні працювати по всьому світу. Крім того, університет має намір надати українським студентам можливість для міжнародного стажування, і вже розпочато пілотний проєкт таких стажувань.

Related posts