CNN: Радник з національної безпеки Трампа відбирає варіанти для завершення конфлікту в Україні.
Майк Волтц, який незабаром стане радником новообраного президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки, в останні дні аналізує різні варіанти для вирішення конфлікту в Україні.
Як повідомляє "Європейська правда", два джерела, обізнані з ситуацією, надали інформацію CNN.
Попри те, що над деталями стратегії ще триває робота, представники адміністрації Трампа, ймовірно, виступлять за швидке припинення вогню, щоб тимчасово зупинити конфлікт, поки тривають переговори між сторонами, зазначають джерела.
Очікується, що представники адміністрації Трампа також наполягатимуть на тому, щоб європейські союзники і НАТО взяли на себе більшу частину тягаря витрат на підтримку України.
Волтц аналізує пропозиції, в тому числі й від генерала Кіта Келлога, якого Трамп в середу призначив своїм спецпредставником з питань Росії та України.
Пропозиція Келлога передбачає, що подальша військова допомога США Україні буде залежати від активної участі Києва в мирних переговорах з Росією, а також від "формальної політики США, яка націлена на досягнення припинення вогню і мирного врегулювання конфлікту в Україні". Водночас, прагнення України стати членом НАТО буде "відкладено" на значний термін.
Волтц також оцінив окрему ініціативу, яку підтримав колишній посол США в Німеччині Річард Гренелл. Він висловив свою підтримку ідеї створення "автономних регіонів" в межах України, хоча конкретні деталі цієї пропозиції залишилися неясними.
Інша пропозиція полягає в наданні Росії можливості зберегти нині контрольовані нею території в обмін на вступ України до НАТО. Водночас, деякі джерела повідомляють, що в оточенні Трампа мало хто бажає запросити Україну до НАТО в найближчій перспективі.
Україна була серед питань, які Волтц обговорював з радником Джо Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном під час зустрічі минулого тижня.
Водночас джерела застерігають, що поки що занадто рано говорити про те, якою буде врешті-решт стратегія команди Трампа.
Сам Трамп регулярно коригує свої погляди та стратегії комунікації, особливо стосовно зовнішньої політики. Це вказує на те, що процес ухвалення рішень щодо України, ймовірно, буде непередбачуваним.
Співробітники Трампа, які отримали ключові посади в галузі національної безпеки, вже відкрито повідомили, що новообраний президент має намір розглянути різні варіанти, включаючи ті, що йдуть врозріз з його попередніми переконаннями.
Себастьян Горка, якого Трамп нещодавно обрав на одну з ключових посад заступника Волтца, висловився про Владіміра Путіна, охарактеризувавши його як "бандита". Він також зазначив, що нова адміністрація має намір підвищити військову допомогу Україні з боку США, перевищивши нинішній обсяг підтримки, з метою швидшого завершення конфлікту.
Водночас, високопосадовці Трампа очікують, що новообраний президент захоче зайняти таку ж жорстку позицію і щодо України, і може погрожувати припиненням допомоги.