Свято святого Миколая 2024: ключові заборони, звичаї та прикмети


Про те, що можна і категорично не можна робити у це свято, а також про головні традиції та прикмети, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).

Святого Миколая, архієпископа з міста Мири в Лікії, шанують як заступника у важкі часи та в моменти невдач. Згідно з церковними переказами, його народження відбулося 15 березня 2017 року в римському містечку Патарі.

З дитинства святий був релігійний, тож в юнацтві продовжив навчання в Мирі, де висвятився на єпископа. Родина Миколая була заможна - після смерті Святому залишився величезний спадок, який він роздав людям у скрутному становищі. Крім цього, Миколай міг зцілювати своїми молитвами.

Тож в цей день молитвах до святого Миколая просять здоров'я, захисту та помочі. В 6 грудня триває Різдвяний піст, заборони якого стосуються святкового меню. Зокрема, не можна готувати страви з використанням яєць, м'яса та молочних продуктів.

У цей день наші предки готували пиво та запрошували гостей на святкову трапезу, супроводжуючи дійство виконанням народних зимових пісень. Напередодні свята пекли медові печива та фігурки святого Миколая, якими щедро пригощали дітей. Варто зазначити, що в випічці використовували яйця, але для малечі було передбачено послаблення посту, тож діти з радістю смакували ці солодощі.

Проте основною традицією святкування Дня Святого Миколая є те, що діти знаходять під подушкою свої подарунки. За стародавніми легендами, Миколай приносить їх вночі. Якщо дитина була чемною протягом року, її чекають смачні ласощі або іграшки, а за неслухняність – різочка або вугілля. Ця традиція, ймовірно, має свої коріння в Німеччині та має різні варіації в інших країнах.

Окрім того, сьогодні популярні резиденції святого Миколая – це спеціально облаштовані локації, де діти мають можливість взяти участь у квестах, відвідати майстер-класи або отримати ласощі від самого святого Миколая.

У День святого Миколая рекомендується зробити паузу від домашніх обов'язків: заборонено прати, мити посуд чи прибирати. Також 6 грудня не слід займатися вишиванням, шиттям або в'язанням.

Одна з найголовніших заборон Дня святого Миколая - не позичати у когось кошти. В цьому випадку може піти удача. А от свої борги, навпаки, 6 грудня треба повертати. Крім цього, попри традицію дарувати подарунки, варто пам'ятати, що подарунок має бути не лише приємним, а й корисним, сприяти духовному розвитку.

6 грудня, за новим стилем, день ангела відзначають власники таких імен: Микола, Максим.

До того ж за старим стилем в День святого Миколая іменини у людей з такими іменами: Борис, Олексій, Макар, Григорій, Іван, Олександр.

Related posts