"Період панування США наближається до свого завершення". Негативний настрій інвесторів щодо долара досяг найвищого рівня за останні два десятиліття, згідно з даними Bank of America.
Темпи зростання фондового ринку США сповільнилися, а інвестори виявляють найвищий рівень песимізму щодо долара США з 2005 року.
Цю інформацію наводить Bloomberg, посилаючись на результати дослідження, проведеного Bank of America. Відповідно до нещодавнього опитування, глобальні акції мають шанси випередити американські впродовж наступних п'яти років. Це підтверджує зростаючу думку інвесторів про те, що ера панування США на ринку добігає свого завершення.
Згідно з результатами опитування, приблизно 54% керівників активами вважають, що міжнародні акції займуть провідні позиції серед класів активів, в той час як 23% віддають перевагу американським акціям. Лише 13% респондентів вважають, що золото забезпечить найбільшу прибутковість, а 5% налаштовані на облігації.
Вперше в історії опитування Bank of America інвесторам було запропоновано висловити свої очікування щодо того, який клас активів продемонструє найкращі результати протягом наступних п'яти років. Результати вказують на зростаючу популярність стратегії "Продай Америку", що активізується на фоні підвищення тарифів президентом Дональдом Трампом і просування законодавчого проєкту, який, за прогнозами, може збільшити бюджетний дефіцит на 2,4 трильйона доларів за десятиріччя.
Міжнародні акції розглядаються як найкращий клас активів за останні 5 років.
За інформацією Інтерфакс-Україна, невпевненість значних інвесторів щодо майбутнього долара США досягла найвищого рівня за останні 20 років.
В опитуванні, проведеному 6-12 червня, взяли участь 190 інвесторів, під управлінням яких перебувають активи на суму приблизно $523 млрд. Переважання серед них тих, хто вважає, що долар США буде демонструвати результати кращі за ринкові, скоротилося до мінімуму із січня 2005 року.
Індекс DXY, який відображає зміну вартості долара США щодо шести основних валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів та шведська крона), з початку 2025 року знизився приблизно на 9,3%. Це падіння стало ще більш інтенсивним після того, як на початку квітня президент США Дональд Трамп анонсував запровадження "взаємних" мит на імпорт проти більшості торгівельних партнерів країни.
Спад інтересу до долара США відзначається на фоні загального покращення інвесторських настроїв, адже вони стали менш стурбованими наслідками торговельних конфліктів і рецесії в Америці, а також більш оптимістично дивляться на майбутнє світової економіки.
У квітні відсоток інвесторів, які вбачали ймовірність настання рецесії у США протягом наступних 12 місяців, перевищував число оптимістів, які оцінювали цю подію як малоймовірну, на 42%. Проте в червні ситуація змінилася: оптимістів стало на 36% більше, ніж тих, хто дотримувався песимістичних прогнозів.
Частка респондентів, переконаних у тому, що світовій економіці вдасться здійснити "м'яку посадку", зросла до 66% - максимуму за вісім місяців. Основними ризиками для світового зростання інвестори, як і раніше, вважають геополітичну напруженість і погіршення ситуації в міжнародній торгівлі. Проте частка респондентів, які висловили занепокоєння тим, що торгові війни спровокують глобальну рецесію, знизилася до 47% з 80% у квітні.
Попит на захисні активи залишається високим. Золото третій місяць поспіль посідає перше місце в рейтингу найнадійніших ставок (41% респондентів). Акції "чудової сімки" (найбільших технологічних компаній США) отримали 23% голосів.
Інвестори активно збільшують пропорцію акцій ринків, що розвиваються, та єврозони у своїх портфелях, зокрема, зосереджуючись на паперах банківського сектору. У той же час, частка американських акцій, долара США та акцій енергетичного сектора зменшується.
Частка грошових коштів загалом в інвестиційних портфелях у червні знизилася до 4,2% з 4,8% у квітні.
Відомо, що 12 червня індекс американського долара (DXY) впав нижче 97,8, що є найнижчим рівнем з 2022 року.