Дуда висловив припущення про можливе збільшення міжнародної злочинності після повернення українських військових з фронтових позицій, на що відреагували в Міністерстві закордонних справ.


У міністерстві закордонних справ України відповіли на висловлювання президента Польщі Анджея Дуди про те, що закінчення війни може призвести "до сплеску злочинності", коли військові повернуться з фронту. Польському президентов нагадали, що воїни Сил оборони нині боронять не лише Україну, а й усю Європу і вони є фактором безпеки, а не загрози.

Коментар на заяву Дуди з'явився на веб-сайті українського Міністерства закордонних справ у понеділок, 3 лютого. У ньому підкреслюється вдячність Варшаві за надану підтримку, проте українська сторона не згодна з думкою про те, що українські військові можуть становити потенційну небезпеку для безпеки Європи.

У МЗС нагадали, що після 2014 року, коли сотні тисяч українців уже пройшли через фронт, жодного суттєвого зростання злочинності або загроз для Польщі чи Європи не спостерігалося. Україна приділяє пріоритетну увагу адаптації, соціалізації та інтеграції воїнів і розраховує на допомогу партнерів у цьому питанні.

"Українські військові та ветерани не є загрозою, а навпаки, виступають важливим елементом безпеки для України, Польщі та всієї Європи. Вони є гарантією вільного та стабільного європейського майбутнього. Ми впевнені, що відважні українці, які встали на захист своєї батьківщини та всього світу від російської агресії, заслуговують на найвищу шану", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в інтерв'ю для Financial Times президент Дуда висловив припущення, що після завершення бойових дій злочинність може "перекинутися" з України до Польщі. Він провів аналогію з Росією початку 1990-х років, коли серед ветеранів десятирічної радянської агресії в Афганістані спостерігалося стрімке зростання бандитизму та насильства із застосуванням вогнепальної зброї.

"Уявіть, як тисячі військовослужбовців повертаються з фронту до своїх домівок," -- зазначив президент Польщі, підкресливши, що багато з тих, хто бореться з російськими агресорами, "стикнуться з психологічними труднощами".

Крім того, на його переконання, багато хто страждатиме від ПТСР і, повернувшись до своїх рідних міст і сіл, вони "знайдуть зруйновані будинки, зруйновані заводи, зруйновані фабрики, без роботи і без перспектив".

Як повідомляв OBOZ.UA, Анджей Дуда, котрий залишить свою посаду в серпні після двох п'ятирічних термінів, зазначив, що Україні буде необхідна значна підтримка у випадку укладення мирної угоди з Москвою. Особливо важливою буде допомога для відновлення економіки та забезпечення порядку і безпеки в країні.

Related posts