Фахівець надав прогноз щодо того, скільки років ще в Україні зберігатимуться проблеми з електропостачанням.
Андрій Закревський повідомив, що в Україні створили стратегію для мінімізації наслідків атак з боку Російської Федерації.
Російські загарбники систематично атакують українську енергетичну інфраструктуру. Енергетики докладають максимум зусиль для оперативного вирішення цих проблем, але це потребуватиме значного часу, можливо, навіть років.
Андрій Закревський, заступник директора Асоціації енергетичних і природних ресурсів, в інтерв'ю 24 Каналу зазначив, що ситуація може залишатися незмінною ще близько двох років. Він повідомив, що в Україні вже розробили стратегію для зниження впливу російських атак на виробництво електроенергії, яка включає використання маневрової розподільчої енергетики.
"Управляти надлишком чи дефіцитом електроенергії можна через експорт або імпорт. Україна в будь-який момент має можливість придбати електроенергію в Європі або, навпаки, продати її туди. Раніше траплялися ситуації, коли через надлишок енергії ми не могли здійснювати експорт, що призводило до вимушеного відключення атомних реакторів," - зазначив Закревський.
Експерт вважає, що через 2 роки українська енергетика може стати невразливою, завдяки децентралізації енергосистем, що значно ускладнить атаки противника.
26 серпня Росія здійснила один із найпотужніших ракетних ударів по території України. Головною метою цієї атаки було руйнування української енергетичної інфраструктури. Внаслідок цього обстрілу в Україні знову запровадили суворі графіки відключень електроенергії.
Згодом з'ясувалося, що внаслідок російського удару 26 серпня чотири енергоблоки АЕС були тимчасово відключені від мережі.