Еліта чи некомпетентні бійці? Які підрозділи КНДР були направлені до Росії: думка експерта.


Які факти відомі про залучення північнокорейських військових у конфлікт в Україні?

За даними ГУР МО, перші підрозділи північнокорейських військових, які пройшли вишкіл на східних російських полігонах, вже прибули в зону бойових дій. Зокрема, 23 жовтня їхня поява була зафіксована у Курській області.

За оцінками розвідки, на даний момент чисельність військових КНДР, які були переміщені до Росії, складає приблизно 12 тисяч осіб. У цьому контингенті є 500 офіцерів, серед яких три генерали з Пхеньяну.

Цього понеділка генсек НАТО Марк Рютте підтвердив, що Москва дійсно передислокувала північнокорейських солдатів КНДР до Курщини. Йдеться про присутність щонайменше 3000 вояків, які почали злагодження на місцевості.

В медіа з'явилося також повідомлення, що ЗСУ могли завдати першого удару по північнокорейських військових. Імовірно, артилерія могла влучити по будівлі в Курській області, де ті перебували. Втім, офіційних підтверджень цьому поки немає.

Водночас у західних медіа, а також у коментарях представників західних країн і чиновників Сеулу, висловлювалися різні думки стосовно типу військових, яких Пхеньян вирішив "передати" Москві. Раніше південнокорейська розвідка висловлювала припущення, що йдеться про можливу відправку військовослужбовців КНДР, у тому числі підрозділів спецназу.

Згідно з інформацією, наданою поінформованими джерелами, видання The New York Times повідомило, що до 28 жовтня в Курській області має з'явитися 5 тисяч військових з "елітного" підрозділу армії Кім Чен Ина.

У свою чергу, The Wall Street Journal, посилаючись на експертів, зазначив, що насправді йдеться не про елітні частини. Вони також користуються застарілою бойовою технікою.

"Зовні вони виглядають як підлітки або молоді люди приблизно 20 років, що, ймовірно, свідчить про їх участь у початкових етапах військового призову, згідно з відеозаписами та інформацією від розвідників. За словами військових аналітиків, ці солдати здаються досить короткими та слабко сконструйованими, що вказує на проблеми з харчуванням, які є характерними для бідної Північної Кореї", - йдеться в статті WSJ.

Подібну думку тепер поділяють і в розвідці Південної Кореї. У звіті відомства, опублікованому в ЗМІ, вказується, що північнокорейські війська в Росії в основному складаються з молодиків віком до 20 років, а деякі з них взагалі підлітки.

Згідно з дослідженнями та відеоматеріалами, існують свідчення того, що у лавах солдатів багато підлітків і молодих осіб, які, ймовірно, тільки розпочинають свою військову кар’єру. Ці молоді військові виглядають досить стрункими і невисокими, що свідчить про можливі проблеми з харчуванням у Північній Кореї, - зазначається в звіті.

На думку Олександра Мусієнка, керівника Центру військово-правових досліджень, оцінки якості північнокорейських військових, які направлені для участі у конфлікті в Україні, варіюються. Це пояснюється складністю визначення їхньої підготовленості, оскільки справжні можливості цих військ можуть проявитися лише під час реальних бойових дій.

"Тобто наскільки вони якісно підготовлені, мотивовані і як вони будуть себе вести в бойових діях - буде відомо тільки виключно в боях. Все решта - оцінка, припущення аналіз, які базуються на наявних даних з медіа та інших джерел", - зазначив Мусієнко

Крім того, експерт висловив сподівання, що Україна згодом буде мати вичерпний перелік та інформацію щодо північнокорейських військ, їх можливостей, здатностей тощо.

"Тому що ми пішли на поглиблену співпрацю з Південною Кореєю. Про це говорив президент Володимир Зеленський. Скоро буде сформована українська делегація, яка буде в цьому напрямку працювати. Тому ми будемо мати більше інформації", - пояснює співрозмовник.

Він підкреслив, що в усіх ситуаціях важливо усвідомлювати: ворога не слід недооцінювати, але й переоцінювати його не варто. Таким чином, нині Збройні сили України готуються до відбиття можливих атак, зокрема з боку північнокорейських військових.

"Ми розглядаємо це як появу ще одного противника. Не важливо, чи це північнокорейці, буряти, тувинці чи дагестанці. Всі вони у нас на одному рівні. З військової точки зору це просто означає збільшення сил противника. Чи йдеться про північнокорейців, чи росіян — для нас це було очікувано", - зазначає Мусієнко.

На думку експерта, очевидно, що Росія прагне витіснити українські війська з території Курської області. Він зауважив, що противник вже здійснив принаймні дві великомасштабні контратаки, які принесли йому певні успіхи.

"Але і нашим силам вдалося дещо стабілізувати ситуацію і навіть відновити певні втрачені позиції. Ну і тому зрозуміло, що РФ, яка веде наступальні дії й не має значної кількості внутрішніх резервів на своїй території, бо вони всі введені в бої, то звичайно, що для неї навіть 3-4-5 тисяч військових - це зараз сила, на яку вони покладають певні розрахунки", - підсумував Мусієнко.

Related posts