Європейський Союз готовий вжити контрзаходів у відповідь на тарифи, введені Трампом, якщо переговори завершаться невдачею.


Цю інформацію озвучила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, згідно з повідомленням РБК-Україна, посилаючись на її коментар.

"Ми на фінішній прямій в розробці першого набору заходів у відповідь на мита на сталь. Зараз ми також працюємо над додатковими контрзаходами для захисту наших інтересів та бізнесу, якщо переговори не принесуть бажаних результатів," - зазначила вона.

Голова Європейської комісії не поділилася жодною інформацією щодо майбутніх ініціатив ЄС. У свою чергу, Європейський Союз має намір ввести зустрічні мита на американські товари на загальну суму до 26 мільярдів євро цього місяця, реагуючи на американські тарифи на сталь і алюміній, які вступили в силу 12 березня.

Трамп оголосив про введення мінімального мита в розмірі 10% на більшість товарів, що імпортуються в США, і вищу ставку в 20% для Європейського Союзу, що дало поштовх глобальній торговельній війні, яка загрожує призвести до зростання інфляції та загальмувати економічне зростання в США та в усьому світі.

Фон дер Ляєн висловила глибоке занепокоєння з приводу дій США і попередила про можливі "значні наслідки" для глобальної економіки, зокрема для вразливих держав, які піддаються найвищим митним ставкам з боку Америки.

"Невизначеність наростатиме і спровокує подальше зростання протекціонізму", - сказала вона, вказавши на зростання споживчих витрат на продукти харчування, ліки і транспорт, а також на збої в роботі підприємств.

"Більше того, здається, що в хаосі відсутня організація, немає визначеного маршруту до тієї заплутаності та безладдя, які виникають внаслідок страждань усіх комерційних партнерів Сполучених Штатів," - додала вона.

Фон дер Ляєн висловила свою згоду з Трампом, зазначивши, що деякі країни використовували правила світової торгівлі несправедливо, і вона готова підтримати ініціативи щодо їхнього вдосконалення.

"Ще є час знайти рішення проблем через діалог," - відзначила вона.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження базового імпортного тарифу у розмірі 10%. Він також надав графік, який ілюструє підвищені мита для найбільших торгових партнерів США, зокрема 34% для Китаю та 20% для Європейського Союзу. Крім того, Трамп підтвердив введення 25% мита на автомобілі та автозапчастини.

Related posts