Президентка Єврокомісії повідомила, що Європейський Союз налаштований на "суворий, але продуктивний" діалог зі Сполученими Штатами.
Європейський Союз прагне до продуктивного співробітництва зі Сполученими Штатами, однак водночас підготовлений дати рішучу відповідь на будь-які довільні чи несправедливі дії з боку американських союзників, залишаючи при цьому незмінними свої цінності та інтереси.
На пресконференції в Брюсселі, що підсумовувала неформальну зустріч глав держав і керівників ЄС щодо посилення обороноздатності Європи, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зробила відповідну заяву, про що повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Першим питанням, яке ми розглянули, стало наше трансатлантичне співробітництво. Це партнерство є основою наших найважливіших зв'язків, які сприяють розвитку миру, безпеки та добробуту. В умовах, коли ставки дуже високі, ми прагнемо встановити практичну взаємодію зі Сполученими Штатами. Безумовно, перед нами постають нові виклики та зростаюча невизначеність. Тому Європейський Союз готується до серйозного, але конструктивного діалогу з США", - зазначила фон дер Ляєн.
Вона зазначила, що європейська сторона повністю усвідомлює ті виклики, які можуть виникнути у відносинах зі Сполученими Штатами.
"Якщо ми станемо жертвою безпідставних або несправедливих дій, Європейський Союз готовий реагувати рішуче. На цих вихідних ми стали свідками, як на Канаду та Мексику були накладені високі тарифи. Ці мита збільшують витрати для підприємств, негативно впливають на працівників та споживачів, створюють невиправдані економічні розриви та сприяють інфляції. Ми вважаємо, що це не приносить жодної користі. Тому ми акцентуємо увагу на конструктивному діалозі. Водночас Євросоюз залишається непохитним у своїх зобов'язаннях на міжнародному рівні — як у сфері розвитку, так і в досягненні наших кліматичних цілей", — підкреслила президентка Єврокомісії.
Вона підкреслила, що Європейський Союз повністю усвідомлює свої внутрішні труднощі і готовий зайнятися "домашніми завданнями" для їх подолання. За словами Урсули фон дер Ляєн, основною метою цих зусиль стане забезпечення конкурентоспроможності європейської економіки. Основні принципи та план дій для досягнення цієї мети викладені у нещодавно ухваленому Компасі конкурентоспроможності ЄС.
За інформацією, у Брюсселі пройшла неформальна зустріч лідерів держав та урядів Європейського Союзу, які зібралися для обговорення питань, що стосуються посилення безпеки та оборони в Європі.