Європейський Союз має намір надати можливість депортувати певні категорії біженців - повідомляє The Times.
Європейський Союз працює над новою стратегією для оновлення 1951 року Конвенції про біженців, яка забороняє державам відмовляти у наданні притулку особам, що шукають міжнародний захист.
Це може бути однією з найзначніших трансформацій у міграційній політиці Європи за останні роки. Інформацію надає видання The Times.
У Європі формується загальний погляд на те, що Конвенція 1951 року, яка була прийнята в післявоєнний період, вже не відповідає актуальним викликам. Цей документ, підписаний 144 державами, закріплює важливий принцип недопущення примусового повернення (non-refoulement), що забороняє висилку осіб у країни, де їхнє життя або свобода можуть бути під загрозою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мексика і Канада вживають заходів для контролю за мігрантами після погроз з боку Трампа щодо митних тарифів.
Однак через масштабні міграційні потоки за останнє десятиліття європейські країни зазнають труднощів з опрацюванням мільйонів заяв про статус біженця і депортацією тих, хто отримав відмову.
У 2024 році в країнах Європейського Союзу було отримано більше мільйона заяв на отримання притулку, що призвело до зростання незадоволення серед громадян і підштовхнуло до посилення впливу націоналістичних і радикально-популістських політичних сил.
У дипломатичному документі Європейського Союзу відзначається, що деяка частина мігрантів не вживається в суспільство, а створює замкнені громади з правилами, що йдуть врозріз із європейськими цінностями.
Тема міграції зайняла центральне місце в контексті майбутніх виборів у Німеччині. Лідер консервативної партії Фрідріх Мерц виступив з ініціативою щодо посилення політики надання притулку, яку підтримала ультраправова партія Альтернатива для Німеччини (AfD).