Європейський Союз має намір заборонити ввіз ряду товарів, що містять заборонені пестициди, повідомляє Financial Times.
![](/images/content/8549883594/10437d4548ada1509ccbc64a958ddfa1.jpg)
Згідно з інформацією трьох джерел, наступного тижня Європейська комісія розгляне можливість посилення обмежень на імпорт. Це рішення може викликати загострення відносин з торговими партнерами. Одними з перших товарів, які можуть підпасти під нові обмеження, є сільськогосподарські продукти з США, такі як соєві боби, вирощені з використанням пестицидів, які заборонені для використання європейськими фермерами.
"У нас є дуже чіткі сигнали від парламенту, дуже чіткі сигнали також від держав-членів і від наших фермерів: все, що заборонено в ЄС, має бути заборонено в ЄС, навіть якщо це імпортний продукт", - заявив місяць тому комісар з охорони здоров'я Олівер Вархеї.
Bloomberg зазначає, що багато пестицидів заборонені в країнах Європейського Союзу через їх шкоду для флори та фауни. Незважаючи на це, Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) визнало, що деякі з цих речовин є безпечними при низьких рівнях споживання.
Згідно з інформацією, опублікованою в виданні, стратегія Європейського Союзу стала частиною "Бачення для сільського господарства", що була створена комісаром з аграрних питань Крістофом Хансеном. Як повідомив один із чиновників, ознайомлених з цим документом, у ньому підкреслюється важливість дотримання міжнародних норм.
"Ми обговорюємо лише найбільш небезпечні пестициди, і перед прийняттям будь-яких рішень буде здійснено оцінку впливу для забезпечення конкурентоспроможності," - зазначив один із представників влади, підкресливши, що "ми потребуємо кави, манго та авокадо".
Вархелі підкреслив, що в Європейському Союзі не можна дозволяти імпорт продуктів харчування, які містять пестициди з канцерогенними, мутагенними властивостями або речовинами, що впливають на ендокринну систему.
"Якщо наука стверджує, що це може становити небезпеку, то нам не варто цього робити. Якщо ми прагнемо до наукової обґрунтованості, то наука повинна бути універсальною. Саме тому ми маємо впевнитися, що все, що імпортуємо, відповідає цим вимогам," - зауважив він.
Однією з таких сполук є паракват - гербіцид, який заборонений в країнах Європейського Союзу, проте продовжує застосовуватися в Сполучених Штатах на сільськогосподарських рослинах, зокрема на сої.
Згідно з інформацією, наведеній у звіті, опублікованому на початку цього місяця, правозахисна організація Pesticide Action Network Europe виявила наявність пестицидів у численних імпортованих продуктах, зокрема фунгіциду пропіконазолу та нейротоксичних інсектицидів, які можуть завдати шкоди бджолам.
"Ці сполуки часто присутні в так званих 'пестицидних коктейлях', і в окремих випадках їх концентрації перевищують встановлені норми залишків для конкретних пестицидів. Підвищені допустимі межі залишків часто визначаються задля відповідності вимогам міжнародних торгових партнерів, що може поставити під загрозу здоров'я європейських громадян", - зазначила група.
Згідно з повідомленнями, найпоширенішими продуктами з небажаними залишками заборонених пестицидів виявилися чай і кава: 38% зразків чаю та 23% зразків кави містили такі залишки. Практично чверть зразків з Індії та 17% з Китаю, які є провідними виробниками чаю, виявилися забрудненими забороненими пестицидами.
Комісія планує впровадити в нові торговельні угоди підвищені вимоги щодо добробуту тварин. У межах ЄС існують норми, що регламентують площу, відведену для курей та телят, умови чистоти приміщень та ряд інших аспектів, що призводять до зростання витрат для фермерів.
Один з представників уряду зазначив, що це сприятиме зміцненню суспільної підтримки торговельних угод, оскільки національні парламенти відмовилися затвердити кілька нових угод через їх можливий негативний вплив на фермерів і навколишнє середовище.