Європейська комісія вважає НАБУ і САП "основоположними елементами правової держави в Україні".

Європейська комісія сподівається, що Україна в повному обсязі буде дотримуватися принципів верховенства права та заходів протидії корупції, підкреслюючи, що будь-які компроміси в цих сферах є неприйнятними.
У заяві речника Європейської комісії Гійома Мерсьє, яку отримав Укрінформ, порушується дане питання.
"Дотримання принципу верховенства права та активна боротьба з корупцією є основоположними складовими Європейського Союзу. Україна, як країна-кандидат, повинна безумовно відповідати цим вимогам. Жодних компромісів у цьому питанні бути не може," - підкреслив представник.
Єврокомісія висловила глибоке занепокоєння через прийняття в Україні поправок до законодавства, які можуть значно знизити ефективність та повноваження антикорупційних органів країни.
Єврокомісія сприймає НАБУ та САП як "наріжні камені верховенства права в Україні", які "мають вирішальне значення для порядку денного реформ України та мають діяти незалежно для боротьби з корупцією та підтримки довіри громадськості", підкреслив речник.
За словами джерел, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провела бесіду з українським лідером Володимиром Зеленським стосовно нещодавніх подій.
"Президентка фон дер Ляєн висловила глибоку занепокоєність щодо наслідків змін та звернулася до української влади з проханням надати роз’яснення", - повідомив Мерсьє.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.
Представники Європейської Комісії та Європейського Парламенту висловили занепокоєння щодо можливого обмеження автономії НАБУ і САП.
Депутати Верховної Ради розпочали процес збору підписів і підготовку звернення до Конституційного Суду з питання законопроекту, що має на меті обмеження повноважень НАБУ та САП.
Сьогодні, 23 липня, у Президентському офісі пройшла зустріч між главою держави та очільниками правоохоронних і антикорупційних структур.