Європейські країни можуть направити свої війська в Україну після укладення мирної угоди, запропонованої Трампом, - заявив міністр закордонних справ Естонії.


Європейські збройні сили можуть відіграти роль у забезпеченні тих гарантій безпеки, які шукає Україна.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахна висловив думку, що європейські керівники повинні бути готові направити військові контингенти в Україну для підтримки будь-якої мирної угоди, яку зможе укласти новообраний президент США Дональд Трамп між Києвом і Москвою.

У своєму інтерв'ю Financial Times Цахна відзначив, що для України оптимальним шляхом забезпечення безпеки є вступ до НАТО, про що неодноразово заявляв президент Володимир Зеленський. Він також зазначив, що якщо Сполучені Штати будуть проти участі Києва в цьому військовому альянсі, Європа повинна вжити відповідних заходів, щоб протистояти подальшій агресії з боку Росії, зокрема шляхом розгортання своїх військових сил після завершення бойових дій.

"Справжні гарантії безпеки ведуть до справедливого миру, і саме в цьому контексті ми можемо розглядати питання вступу до НАТО. Проте без участі США це стане неможливим, і це стосується всіх можливих варіантів зовнішньої присутності", - зазначив Цахна.

Трамп пообіцяв оперативне завершення конфлікту в Україні, що викликало тривогу щодо потенційних несправедливих угод, які можуть бути укладені під тиском загрози зменшення військової допомоги з боку США. Значна кількість його сподвижників закликала європейські країни активніше долучитися до підтримки України.

Цахна зауважив, що перемога Трампа на виборах посилила обговорення серед союзників про підтримку України, враховуючи її недавні втрати на фронті, а також стимулювала Москву до переговорів.

Він також підкреслив, що європейським країнам буде складно надати Україні гарантії безпеки без допомоги США, враховуючи ймовірні конфлікти з російськими збройними силами.

Естонія здавна активно підтримує Україну, виступаючи за надання зброї, незважаючи на занепокоєння деяких партнерів. Таллінн переживає, що у разі перемоги Росії, країнам Балтії може загрожувати нова агресія з боку Москви.

Відповідно до думок деяких аналітиків, Європа має потенціал створити альянс держав для надання підтримки Україні, де провідну роль відіграватимуть Польща та Великобританія. Ці країни вже займають передові позиції у забезпеченні військової допомоги Україні.

Цахна також акцентував увагу на значенні залучення Франції та Німеччини до цих ініціатив, підкреслюючи, що Німеччина займає друге місце серед країн-донорів військової допомоги після Сполучених Штатів.

Він переконаний, що Трамп не вийде з НАТО, оскільки це суперечитиме інтересам Сполучених Штатів. Однак європейські країни повинні продемонструвати свою готовність вкладати в оборону, зокрема, збільшивши витрати на неї до 2,5% від валового внутрішнього продукту.

Цахна додав, що Європа не має достатніх запасів зброї і повинна посилити свою оборонну промисловість, стверджуючи, що країни можуть вимагати більше від своїх громадян, як це вже зробила Естонія. В останньому реченні він зазначив, що нині Україна є першою лінією оборони НАТО, і події в європейській архітектурі безпеки можуть змінитися.

Згідно з інформацією, наданою УНІАН, ініціатива Трампа може включати в себе розміщення військових сил з Європи та Великої Британії в Україні. В особливості, ці війська можуть стати частиною 1200-кілометрової буферної зони, що розділяє армії протиборчих сторін.

Згідно з інформацією, опублікованою в The Financial Times, Україна розробляє "стратегію тріумфу" для адміністрації Дональда Трампа. У рамках цієї стратегії пропонуються можливі комерційні угоди, доступ до ресурсів та розміщення військових, що має на меті вплинути на нового президента США, який славиться своїм прагматичним підходом до угод.

Згідно з інформацією, опублікованою CNN, можлива мирна угода між Україною та Росією, в якій як посередник виступає Дональд Трамп, може включати в себе зобов'язання України відмовитися від своїх вимог щодо Криму в обмін на повернення деяких інших територій, що знаходяться під окупацією.

"Росія збереже Крим, який вона захопила 2014 року, а Україна отримає назад частину територій на сході України, які Росія захопила. Натомість Україна не вступає до НАТО, але отримує гарантії безпеки від США, як-от Японія", - йдеться в публікації.

Related posts