Європейський Союз має намір надати Україні до €40 мільярдів фінансової підтримки до завершення року, повідомляє FT.
Європейський Союз має намір виділити Україні додаткові кредити в обсязі до 40 мільярдів євро до завершення року, незалежно від залучення Сполучених Штатів.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, це було опубліковано в Financial Times.
Згідно з інформацією трьох джерел, близьких до редакції, цей крок розглядається на фоні занепокоєння, яке висловлює Брюссель у зв’язку з можливими діями Угорщини. Є побоювання, що вона може завадити Європейському Союзу ухвалити ті гарантії, які потрібні Сполученим Штатам для участі в ініціативі щодо використання заморожених російських активів.
Офіційний Будапешт прагне відкласти рішення щодо цього плану до часу після президентських виборів у США 5 листопада.
Однак Брюссель має розпочати розробку альтернативи цьому плану в найближчі кілька тижнів, оскільки це рішення буде залежати від повноважень, термін дії яких завершується наприкінці року.
Зазначається, що ЄС планує залучити невизначену кількість мільярдів кредитів Україні до кінця 2024 року.
Фінальна сума може варіюватися від 20 до 40 мільярдів євро і буде затверджена Єврокомісією після проведення консультацій із країнами-членами.
Варто відзначити, що для реалізації цього кроку буде достатньо підтримки звичайної більшості країн ЄС, а не одноголосності, що позбавляє Угорщину можливості скористатися правом вето.
У червні керівники країн G7 ухвалили рішення про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів США. Цей борг планується погасити за рахунок майбутніх доходів, отриманих від близько 260 мільярдів євро, які є замороженими російськими іноземними резервами. Значна частина цих коштів знаходиться в Euroclear — бельгійському центральному депозитарії цінних паперів.
За цим планом, Європейський Союз та Сполучені Штати Америки вкладуть приблизно по 20 мільярдів доларів США, тоді як решту в 10 мільярдів розподілять між собою Великобританія, Японія та Канада.
Проте США вимагають гарантій, щоб російські активи, більшість з яких зберігаються в Європі, залишалися при цьому замороженими.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Польщі запропонував Україніміжурядову позику на понад 100 млн євро для закупівлі і ремонту польської техніки, яку використовує українська армія, на польських оборонних заводах.