Прихильник Zoom, майстер жартів та генеральний директор Netpeak Group. Яким чином проходить день Артема Бородатюка?
Netpeak Group -- група з 25 IT-компаній, яку заснував Артем Бородатюк. Серед її клієнтів: monobank, Samsung, Uber, Peugeot і не лише. У цьому тексті засновник і CEO ділиться, як проводить робочий день, за якими принципами ухвалює важливі рішення та як поєднує музику, гумор і роботу. Liga.Tech переказує його слова.
Я використовую CPAP-апарат під час сну, щоб боротися з проблемами дихання. Моя мета — прокидатися о 6:00, відчуваючи енергію і бадьорість, а не втомленість.
Не снідаю, намагаюся жити з дієтою 16 на 8. Тобто протягом 8 годин їм, а в решту 16 -- ні. Прокинувшись, роблю те, що ненавиджу -- стою в планці п'ять хвилин 30 секунд, потім роблю випади. Після цього та холодного душу ніби пробуджую себе.
Відповідаю на повідомлення в месенджерах, адже комунікацій справді забагато. Це схоже на зомбі-апокаліпсис, коли з автоматом відбиваєшся від натовпу. Близько 90% всіх розмов відбувається в Telegram, а решта — у WhatsApp. Проте я відкритий до спілкування в будь-якій платформі: іноді це Viber, а іноді й Signal.
У роботі зазвичай використовуємо Telegram. Ми порівнювали всі месенджери, серед його плюсів -- відправка великих файлів, можливість записати відео та закріпити повідомлення, хороший пошук.
Потім або йду в тренажерний зал, або одразу сідаю за інші задачі, що потребують більшої концентрації.
У Google Docs я створюю особисті та професійні цілі й завдання за встановленим шаблоном. Регулярно оновлюю їх двічі на рік, зазвичай в день свого народження та на початку нового року. Після цього всі дані переношу до Google Календаря.
Наразі повторювані зустрічі займають близько 30-40% мого робочого часу. Раніше їх було ще більше, але з часом я зміг зменшити їхню кількість. Не бачу сенсу планувати свій день зранку, адже нові зустрічі я додаю до календаря протягом тижня.
Стараюся обмежити кількість зустрічей до чотирьох на день. Крім того, між ними завжди маю годинну паузу. В цей час я відповідаю на повідомлення в месенджерах.
Зустрічі зазвичай прив'язані до якогось сегмента роботи. Наприклад, працюю над книгою, тому щотижня обговорюю її. Кожні два тижні бачимося з комунікаційною менеджеркою, а щокварталу проводжу зустрічі з 10 компаніями Netpeak Group.
Моя методологія -- це почути різні думки та прийти до висновку. Наприклад, даю чат-ботам дані й рішення, і прошу його покритикувати. Коли в моїй голові є заперечення й відповіді на них, отже, я розібрався в ситуації та можу бути впевнений у виборі.
Для більш простих питань у нас є одне основне правило – кожен приходить з готовими пропозиціями. Мене не питають, скільки буде 2+2, а заявляють: "Це буде чотири, ти з цим згоден?"
Якщо я довіряю людині й рішення не критичне, то просто погоджу те, що мені пропонують. Якщо ж професійна довіра до колеги ще не сформувалася, то порівнюватиму її рішення зі своїми.
У випадку складних та тривалих рішень я постараюся внести корективи та звернутися за порадами до фахівців.
Мені цікаво запитати всіх про одне й те ж — наче консультуватимуся з різними особами. Нещодавно обговорював питання створення бізнес-плану, різницю між контролем і домінуванням у менеджменті, а також характеристики ефективного лідера.
Перевіряю багато своїх думок, бо мені важливо вивчити питання та розбиратися в тому, про що говорю. Це теж робота -- сформувати позицію.
Є підписки на Zoom, Google і Telegram. Я фанат "зума", бо часто записую в ньому фрагменти зустрічей, де даю задачі. Вони зберігаються на диску, після зустрічі вікно з ними з'являється автоматично, тому не потрібно все згадувати й завантажувати. У Google Meet потрібно завантажити запис, а це мене вповільнює і вбиває бажання працювати.
Ще користуюся Loom -- ця програма записує відео з екрана й за допомогою ШІ робить розділи, розшифровку зустрічей. Майже щотижня створюю треки в Suno. Люблю привітати людину та зробити їй пісню, зазвичай на день народження. Кілька разів робив картинки в Midjourney, але зазвичай це не потрібно.
Є кілька смартфонів. Я бажав мати SIM-картки всіх мобільних операторів, але на iPhone можна використовувати лише дві.
На моїх Apple Watch відображаються час, дата, температура, а також інформація про наступну зустріч. Звичайно, я також відстежую калорії і пульс, можу змінювати музику, але основні функції для мене - це саме ці дані.
Мій розклад дуже насичений, тому мені не потрібно і навіть немає сенсу відвідувати офіс. У нас є три офісні локації, і іноді я можу працювати в одному з них, але в цілому я вважаю свою квартиру своїм головним офісом. Коли я працював з Одеси та Барселони, організував у себе вдома окремий робочий кабінет.
Але зараз робимо офіс на Лук'янівці. Не змушуватиму, але проситиму команду два дні на тиждень збиратися там. Бо офісна робота, як і віддалена, має свої переваги.
На мою думку, стартапи варто розвивати у живому спілкуванні. Цей процес передбачає безліч випадкових зустрічей, імпровізованих рішень і дискусій за чашкою кави. Натомість, у форматі віддаленої роботи все організовано: ти маєш чіткий графік, порядок денний і визначені цілі.
Не приховую, що мені не до вподоби поділ між роботою та відпочинком. Моя діяльність має різноманітний характер і охоплює музику та гумор. Ми створили альбом "Netpeak Group", що складається з чотирьох пісень у співпраці з Cepasa, а також розробили застосунок в рамках проєкту Міністерство каламбурів, де я виконую роль міністра каламбурів.
Я насолоджуюсь подібними проєктами та прагну внести в них елементи раціональності. Так мені легше працювати з ними.
Немає занять, що абсолютно не пов'язані з роботою. Єдиний виняток -- готовий пробувати нове. Ходив на концерт музичної групи, але вдруге це не робитиму. Зараз проходжу курси DJ і робитиму DJ set. Зробив вінілову платівку Netpeak Group. Мені не стільки вона потрібна, скільки цікаво було розбиратися, як воно працює.
Про IT і підприємництво дивлюся небагато, тому що не встигаю. Але стабільно -- YouTube-канали Matt Wolfe, Matthew Berman і "Точка G". Читаю теж багато, але постійно різне.
Я підписався на Spotify і часто користуюсь ним, адже обожнюю музику. Також маю YouTube Premium, що включає YouTube Music. Для мене стало справжнім відкриттям, що на цій платформі можна знайти треки, які відсутні в Spotify.
На Megogo можу подивитися матчі збірної з футболу, на Netflix хочу подивитися Don't Die -- документалку про підприємця, який хоче подовжити своє життя.
Лягаю спати о 22:30, хоча ще кілька тижнів тому міг засинати лише о першій ночі. Мабуть, вирішу перейти на режим, коли буду лягати о 22:00 і прокидатися о 6:00.